"1 kwietniowa wyprawa przez lodowiec w kierunku wulkanu. Żeby się tam dostać, trzeba pokonać czwarty co do wielkości lodowiec na Islandii - Mýrdalsjökull." - tak  AndyN opisał swoje pierwsze zdjęcie umieszczone w autorskim albumie "Wulkan pod Eyjafjallajökull". Zobacz co uwiecznił na pięknych zdjęciach i jak zrelacjonował erupcję wulkanu, o którym było ostatnio bardzo głośno. Bickerfly  to kolejna osoba z naszej społeczności, która postanowiła podzielić się z innymi miłośnikami podróży i fotografii zdjęciami przedstawiającymi wulkan. Jego album zawiera prace ukazujące erupcję wulkanu Eyjafjallajokull na Islandii i zostały wykonane pod koniec marca tego roku. Zapraszamy do galerii Bickerfly!
  • Wulkany - przeżycia społeczności NG
Wulkany fascynują - swoją wielkością i nieprzewidywalnością. Znaleźć się w ich pobliżu - zwłaszcza wtedy gdy zaczynają odżywać - to fascynujące przeżycie, które warto opisać. Zapraszamy do lektury relacji freda,  który przedstawia swoją wyprawę na wulkan Baru w Panamie oraz tekstu "Kraina wulkanów", który znajduje się w blogu prowadzonym przez  Amused. Wulkany, plujące ogniem olbrzymy, są świadectwem bogatego życia wewnętrznego naszej planety. Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu, z którego dowiesz się między innymi, że ETNA budzi się bardzo często, wyrzucając dymy, gazy, popioły, a bywa, że i większe kawałki skał wulkanicznych, a VILLARRICA w Chile - pokryty wiecznymi śniegami wulkan - ma stożkową budowę właściwą tzw. stratowulkanom, które powstają w wyniku wylewów lawy i erupcji popiołów. Najstarszy i najsłynniejszy park narodowy Stanów Zjednoczonych leży wprost na wierzchołku jednego z największych wulkanów na ziemi. Wulkan w Yellowstone nie wygasł. Jest niepokojąco aktywny. Położone w pobliżu sycylijskiego wybrzeża, nazywane są siedmioma perłami Morza  Śródziemnego, bo zachwycą najbardziej wybrednego turystę. I dostarczą sporo adrenaliny, gdyż w rzeczywistości są czynnymi wulkanami, które w każdym momencie mogą wybuchnąć. A erupcje na Stromboli należą do jej stałego repertuaru...
  • Saint Helens - metamorfoza zranionej góry
18 maja 1980 r. wybuch wulkanu St. Helens, u którego stóp leży jezioro Spirit, zmiótł do zbiornika 400 m wysokości swego wierzchołka, czyli 3 mld m3 mieszanki błota, popiołu i topniejącego śniegu.