Najnowszy przewodnik National Geographic dotyczy jakże kolorowego i egzotycznego miejsca na świecie, jakim jest Meksyk. Autorka przybliża zarówno życie codzienne tamtejszych mieszkańców, ich tradycje i obyczaje, a także piękne krajobrazy i miejsca przygotowane na przybycie zwiedzających. Książka została wzbogacona wieloma planami, mapami, nietypowymi trasami wycieczek, które pozwalają odkryć ukryte piękno tego kraju.

Jane Onstott zręcznie wplotła swoje osobiste doświadczenia pomiędzy praktyczne rady dla podróżników. Opisuje, jak grała w meksykański baseball, ratowała morskie żółwie w ramach wolontariatu, degustowała lokalne wina, a także brała udział w meksykańskim karnawale. Równie cenne są rady stałych bywalców: fotografów, podróżników, mieszkańców i znawców tego państwa, które dotyczą podstawowych zasad przebywania w tym regionie świata.

O autorce

Jane Onstottpo ukończeniu studiów zamieszkała w Meksyku i wiele podróżowała po tym kraju. W Stacji Badawczej im. Karola Darwina na wyspach Galapagos zajmowała stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za informację, pracowała jako tłumacz języka hiszpańskiego w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Od 1986 roku współtworzy przewodniki po Meksyku, Ekwadorze i USA. Na witrynie Mexicoguru.com zamieszcza informacje o miejscach zasługujących na uwagę.

 

Cena: 41,90 zł | Kup on-line