- 12 lat temu rozpoczęliśmy demokratyzację lotów. Dziś podróże lotnicze dostępne są praktycznie dla każdego - mówił József Váradi, prezes linii Wizz Air.

Linia lotnicza Wizz Air świętuje 12. urodziny swojego pierwszego lotu, który odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic. Linia została założona we wrześniu 2003 roku z ambitnym celem stworzenia niskokosztowej linii lotniczej działającej w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj można nią polecieć do 38 miast w 19 krajach. W Warszawie pokazano nowy samolot Airbus A321ceo oraz stronę internetową, na której w 30 sekund pasażerowie kupią bilet lotniczy.

 

Bilet w 30 sekund

Nowa strona internetowa Wizz Air niezwykle łatwo dopasowuje się do różnego rodzaju wyświetlaczy smartfonów, tabletów i laptopów. Jest prostsza w obsłudze niż witryna jakiejkolwiek innej linii lotniczej.

Rewolucyjna funkcja Ekspresowej Rezerwacji jest pierwszą w swoim rodzaju opcją umożliwiającą zakup biletu za pomocą zaledwie trzech kliknięć w 30 sekund. Wizz Air wprowadził na początek wersję nowej witryny na urządzenia mobilne. W najbliższych tygodniach zostanie wdrożona na wszystkich platformach.

Strona już działa i można z niej korzystać bezpośrednio z urządzeń typu smartfon przez wizzair.com, a także przez m.wizzair.com

 

Miliony pasażerów

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia przewiozła do i z Warszawy ponad 12 milionów pasażerów. W ubiegłym tygodniu przewoźnik rozpoczął operacje szóstym samolotem w warszawskiej bazie. Aktualnie Wizz Air zatrudnia w stolicy Polski ponad 200 członków załogi.

W 2015 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,6 mln pasażerów na trasach warszawskiej siatki połączeń wspierając jednocześnie ponad 1000 miejsc pracy w regionie w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością. Wraz z pięcioma nowymi kierunkami linia Wizz Air oferuje aktualnie z Warszawy w sumie 38 kierunków w 19 krajach.

W ubiegłym roku odświeżyliśmy nasze barwy i wprowadziliśmy do naszej floty pierwszą maszynę typu Airbus A321. Mając w perspektywie kolejne dostawy nowych maszyn, pozostajemy w czołówce najmłodszych flot w Europie - mówi József Váradi, prezes linii Wizz Air.