Nowe połączenie

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła  rozpoczęcie działalności na ósmym lotnisku w Polsce. Z portu Olsztyn-Mazury za nieduże pieniądze polecimy teraz do Wielkiej Brytanii.

Nowe połączenie z lotniskiem Londyn Luton zacznie działać 18 czerwca. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie przewoźnika. Ceny zaczynają się od 99 złotych.

To czwarte połączenie, realizowane z olsztyńskiego lotniska.

 

Samolotem na Mazury

- Nowa trasa z pewnością zyska też popularność wśród pasażerów z Wielkiej Brytanii, którzy skorzystają z okazji poznania regionu Mazur oferującego szeroki wybór atrakcji dla turystów - mówił Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

W ostatnich latach port lotniczy przeszedł gruntowny remont. W połowie stycznia oficjalnie uzyskał certyfikat lotniska użytku publicznego wydawany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

- Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to okno na świat dla regionu Warmii i Mazur. Do tej pory region Polski północno-wschodniej stanowił tzw. „białą plamę” na lotniczej mapie Polski – tłumaczy Leszek Krawczyk, Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

 

Wizz Air w Polsce

Od początku swojej działalności w 2004 roku, Wizz Air stale rozwija się w Polsce. Obecnie linia ma 19 samolotów na 6 polskich lotniskach i zatrudnia ponad 700 osób. W 2015 roku przewoźnik przewoźnik obsłużył ponad 6 mln pasażerów. Siatka połączeń Wizz Air z Polski to w sumie 126 tras do 22 krajów z 8 lotnisk.