Podobno pasji nie trzeba tłumaczyć. Po prostu się ją ma i rozumie ten przepływ energii i radości, który pojawiają się, gdy tylko zabieramy się do działania.  

Projekt „Vistula z pasją” wyrósł z przekonania, że pasja jednego człowieka może odmienić świat. Ambasadorami programu są inspirujący mężczyźni, którzy potrafią poświęcić  swoje życie temu, co najbardziej kochają robić. Bohaterowie opowiadają o swoich zainteresowaniach, aby zachęcać innych do działania. Udowadniają, że pasja ma ogromny wpływ na wszystkie sfery życia i rozwój osobisty.

Wśród ambasadorów projektu znaleźli się m.in. kierowcy wyścigowi i rajdowi, sportowcy, kompozytorzy czy kucharze. To motywujące opowieści o robieniu tego, co się uwielbia.

Triatlonista Robert Karaś jest idealnym przykładem kogoś, kogo życie napędza pasja. Zawodowo zajmuje się triathlonem, a jego ostatni wyczyn to rekord świata na dystansie potrójnego Ironmana (sic!). Ekstremalny wyścig obejmował trzy etapy rozgrywek: 540 km jazdy na rowerze, 126,6 km biegu oraz 11,4 km pływania. W wyścigu sportowiec uzyskał czas 30h 48 min 57 s, tym samym bijąc rekord świata o niemal godzinę! Zdobycie Mistrzostwa Świata było spełnieniem jednego z jego marzeń. - Triathlon to moja pasja, nawet gdy pojawiają się chwile zwątpienia, to nie chciałbym robić w życiu nic innego - deklaruje. Sportowiec nie spoczywa na laurach. Jego kolejny cel to Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach.

Sporej dawki inspiracji dostarcza też historia Pawła Tarnowskiego - zawodnika polskiej kadry narodowej żeglarstwa. Pochodzący  z Sopotu sportowiec od 14 lat trenuje windsurfing. Wielokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski, a na swoim koncie ma też mistrzostwo  Świata i Europy Juniorów.  Spełnienie przynoszą mu odkrywanie świata, podróże i windsurfing. To jego pasja i sposób na życie. Lubi rywalizować, sprawdzać się i pokonywać słabości. Podejmuje wyzwania i konsekwentnie realizuje założone. Tarnowski nie ma wątpliwości: Kiedy jestem na wodzie czuję się wolny, czuję stuprocentowy kontakt z natura. To uwielbiam. Na desce chciałbym pływać do końca życia”.

Wśród ambasadorów Vistuli znalazł się też jeden z najbardziej rozpoznawalnych tenorów operowych - Arnold Rutkowski. Jego talent ceniony jest na całym świecie. Na co dzień mieszka w Warszawie, jednak dużo czasu spędza podróżując. Najbardziej docenia to, że na co dzień może dzielić się z ludźmi tym co kocha. Jak mówi - kiedy jest na scenie czuje, że świat jest w jego rękach.

Pasją i sposobem na życie może tez być gotowanie, a idealnym tego przykładem jest David Gaboriaudi. Utalentowany kucharz i coach kulinarny, pochodzenia francusko-polskiego przyjechał do Polski 10 lat temu, gdzie rozpoczął swoją karierę w korporacji. Bardzo szybko przekonał się jednak, że jego pasją jest gotowanie i postanowił poświęcić się temu całkowicie. Można? Można!

Jeśli tak jak ambasadorzy "Vistuli z pasją", masz coś, co dodaje Twojemu życiu radości i tempa, podziel się swoją historią z organizatorami konkursu „Pasja napędzająca moje życie”.


WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE VISTULI I MASTERCARD  

Co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie „Pasja napędzająca moje życie”? Zaprezentuj swoją pasję w formie wideo, zdjęcia + opisu i pokaż, jak wpływa ona na Twoje życie.

Do wygrania:

  • karty przedpłacone o wysokości 1 000 PLN,
  • podwójne bilety do kina Cinema City,
  • dołączenie do grona ambasadorów projektu „Vistula z pasją” i nagranie odcinka o Tobie i Twojej pasji.

Prace konkursowe należy wysyłać na adres: konkurs@vrg.pl do 8 grudnia 2019.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Do dzieła! Podziel się pasją!