1.    Przeleć to
Tanie linie latają do Londynu, Manchesteru, Liverpoolu, Glasgow, Leeds czy Doncaster. A co najważniejsze latają z wielu lotnisk w Polsce. Biją na głowę i jadące dobę autokary, i pochłaniające fortunę wyprawy samochodem.
2.    Sposób na Londyn
Londyn ma najlepszy w kraju zintegrowany system transportu publicznego, ale przejazdy są drogie. Nie daj się nabrać na kupno weekendowego biletu. Najtaniej jest podróżować po mieście, wykupując tzw. Oyster Card, którą płacisz  w autobusach, metrze, kolejce DLR i na trasach kolejowych na terenie metropolii.
3.    Po spartańsku
Podróżując w grupie znajomych można spróbować noclegu w tzw. camping barns i w bunkhouses, czyli hostelach o bardzo podstawowym standardzie, gdzie pokoje są wieloosobowe i bez łazienek. Najczęściej znajdują się na wsi, w górach i na szlakach turystycznych.
4.    Po studencku
Wiele brytyjskich uniwersytetów po zakończeniu roku akademickiego wynajmuje pokoje w akademikach turystom. Te znajdują się najczęściej w dobrych lokalizacjach (warto sprawdzić akademiki London School of Economics, Uniwersytetu Londyńskiego, uniwersytetów w Manchesterze, Glasgow, York i w Cardiff).
5.    Posil się
Jeśli chcesz się stołować w restauracjach , rób to w porze lunchu, a nie kolacji, bo menu jest droższe nawet o 100%. Wybieraj restauracje, które proponują „set menu” lub „taster menu”, czyli specjalne tańsze  menu.

Tekst: Zuzanna O’Brien