Film, w którym jedną z głównych ról gra zaprzyjaźniony z reżyserem Johnny Depp, opowiada historię 19-letniej Alicji, która po latach powraca do Krainy Czarów, znanej jej dobrze z lat dzieciństwa. Spotyka tam swoich dawnych przyjaciół, m. in. Szalonego Kapelusznika, Białego Królika, Czerwoną Królową i Kota z Cheshire. Dzięki specjalnej stronie internetowej www.enjoyengland.com/alice, fani filmu będą mogli dowiedzieć się więcej na temat samej produkcji, a także na własną rękę odkryć miejsca przedstawione w filmie.

Antony House, czyli gdzie nakręcono Alicję w Krainie Czarów

Z początkiem 2010 roku przepiękna posiadłość Antony House, zlokalizowana nieopodal Plymouth, została przemieniona w magiczne miejsce i jeden z najbardziej niesamowitych planów zdjęciowych. To właśnie tu, we wnętrzach i ogrodach tej niesamowitej XVIII wiecznej budowli, Tim Burton nakręcił większość scen do swojego filmu.
Od 6 marca wszyscy odwiedzający to wyjątkowe miejsce, będą mogli zobaczyć wystawę dedykowaną filmowi (Alice in Wonderland Experience). Dla dziewczynek o imieniu Alicja, przygotowano bezpłatne wejściówki. Co będzie można zwiedzić w Antony House, miejscu, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli przenieść się w świat fantazji i czarów? Między innymi ogród porośnięty gigantycznymi grzybami, ukrywające się w krzakach koty z Chashire, a także rozgrywki krykieta. Specjalną atrakcją jest także herbatka, którą można wypić u Szalonego Kapelusznika.

Stoły zwisające z sufitu

Doskonałą herbatkę rodem z filmu można także wypić w posiadłości Enchanted Manor Retreat, znajdującej się na wyspie Wight. Będąc w okolicy warto zatrzymać się w przepięknym i niezwykle ciekawym hotelu Oddfellow w Chaster, gdzie w lokalnej kawiarni zwisają z sufitu do góry nogami stoły. Zatem, każdy, kto kiedykolwiek marzył, by wybrać się na herbatę do Szalonego Kapelusznika, będzie miał ku temu doskonałą okazję.

Zaczarowana Wielka Brytania, czyli jak to wszystko się zaczęło

Lewis Carroll  przez wiele lat mieszkał w Oxfordzie, gdzie pracując na miejscowym Uniwersytecie, poznał Alice Liddell, pierwowzór książkowej Alicji. W lipcu 1862 roku, podczas jednego z pięknych, letnich dni, Lewis zabrał Alice i jej siostry na wycieczkę łodzią wzdłuż Tamizy. Podczas wyprawy Carroll zaczął opowiadać swoim towarzyszkom wymyśloną na poczekaniu historię o przygodach Alicji w niezwykłej Krainie Czarów. Urzeczona tą opowieścią Alice, poprosiła Lewisa o jej spisanie. W przeciągu 3 lat od tamtej chwili wydano uwielbianą dziś na całym świecie książkę pt. „Przygody Alicji w Krainie Czarów”. Dziś, dzięki Oxford River Cruises i specjalnym rejsom organizowanym pod wdzięczną nazwą “Herbatka u Szalonego Kapelusznika”, turyści mogą odkrywać okolice Oxfordhire, mając w pamięci historię powstania tej cieszącej się wciąż niesłabnącą popularnością opowieści.

Miasto rodzinne Carrolla

Lewis Carroll został ochrzczony w kościele Wszystkich Świętych w Daresbury w Cheshire, gdzie po dziś dzień można oglądać oryginalną chrzcielnicę z tamtych czasów. Miłośnicy Lewisa koniecznie muszą także zobaczyć kaplicę Daniell Chapel, miejsce ufundowane przez fanów z całego świata poświęcone Lewisowi i Alice, gdzie można zobaczyć sceny z Alicji w Krainie Czarów z Białym Królikiem, Kotem z Cheshire i Szalonym Kapelusznikiem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach:  www.enjoyengland.com/alice i www.visitbritain.pl.