Dźwiękowy przewodnik po miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem to propozycja dwugodzinnego spaceru po Warszawie śladami kompozytora. Ciepły głos Andrzeja Krusiewicza prowadzi do miejsc, w których Fryderyk Chopin mieszkał, uczył się, bawił i komponował. Wędrówce towarzyszy muzyka artysty. Udział w nagraniach wzięli znani dziennikarze, muzykolodzy, znawcy Chopina oraz polscy pianiści, którzy dzielą się swoim osobistym stosunkiem do Chopina i do Warszawy z czasów jego młodości. W trakcie tej magicznej podróży, dzięki licznym anegdotom, muzyce oraz dodatkowym efektom dźwiękowym jak gwar ulicy, czy śpiew ptaków, można cofnąć się do dziewiętnastowiecznej Warszawy i poznać młodość jednego z najwybitniejszych warszawiaków.
- Niewiele osób uświadamia sobie, że jeden z największych Polaków żył i dorastał w Warszawie i emocjonalnie był z nią bardzo związany. Audioprzewodnik ma pokazać Warszawę jego oczami: tajemniczą, inspirującą, pełną uroku i ukochaną. Chopin był sercem i duszą związany z naszym miastem, a kto o tym pamięta? Chcemy to zmienić! – mówi Katarzyna Garbarska-Nowicka, p.o. Naczelnika w Biurze Promocji Miasta.
Dla wygody użytkowników pliki audioprzewodnika podzielone są według kolejnych 14 przystanków na trasie spaceru: Ogród Saski, Pałac Saski, Pałac Kazimierzowski, Pałac Czapskich/Krasińskich, Kościół Wizytek, Pałac Prezydencki, Konserwatorium Warszawskie, Kawiarnie przy ul. Miodowej, Plac Krasińskich, Ulica Kozia, Poczta Saska, Kościół Świętego Krzyża, Pałac Zamoyskiego, Pomnik Chopina w Łazienkach. Uzupełnieniem audioprzewodnika jest mapa, na której zaznaczone są najważniejsze obiekty.
Pliki MP3 oraz mapa dostępne są na stronie: www.um.warszawa.pl/chopin2010 Dystrybuowane są również w formie kieszonkowego mini dysku z mapką trasy.

Audioprzewodnik to jeden z elementów promocyjnych wspierających przyszłoroczne obchody dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W 2010 roku odbędzie się również  XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz otwarte zostanie muzeum jego imienia.
Szczegóły dodatkowo na www.gwiazdozbior.waw.pl