Konsekwentna polityka Spółki w zakresie realizacji działań zmierzających do podwyższania standardu bazy hotelowej i zabiegowej uzdrowiska na miarę oczekiwań gości, profesjonalizm i zaangażowanie całego zespołu kurortu już po raz drugi zostały zauważone przez kapitułę konkursu. Ponadto, w tegorocznym konkursie szansę na nagrody ma aż 18 przedsiębiorstw i instytucji.

Dolnośląski Gryf jest jedynym z dolnośląskich konkursów gospodarczych, organizowanym od 10 lat przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, a od kilku lat we współpracy ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Zwycięzcy typowani są przez kapitułę, w skład której wchodzą znane postaci dolnośląskiego życia politycznego, gospodarczego i naukowego.

Do tegorocznego konkursu zgłoszone zostały 123 wnioski od firm i instytucji, z których nominacje do nagrody głównej otrzymało 18 podmiotów w kilku kategoriach.

Za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego oprócz Uzdrowiska Cieplice, nominowane są spółki INOVA Centrum Innowacji Technicznych oraz Capricorn.

Pozostałe kategorie konkursowe, to najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu oraz za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska. Natomiast jednostki samorządu terytorialnego zmierzą się w takich kategoriach, jak najlepszy samorządowy program rozwoju oraz szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności.

Jak informują organizatorzy – Dolnośląski Gryf od 10 lat promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści, jakie regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych.