Max rusza w świat z kampanią FREE HUGS, która polega na darmowym przytulaniu nieznajomych. Celem akcji jest okazywanie życzliwości, przełamywanie barier i przekazywanie pozytywnych emocji. Free Hugs w Warszawie odbędzie się w niedzielę, 30 września, o 14 pod Pałacem Kultury i Nauki. Informacje o akcji w innych miastach na świecie będą umieszczane na Facebooku.

Drugim celem podróży jest pokazanie, jak można tanio podróżować, wykorzystując niskobudżetowe linie lotnicze (i ich dziwne konfiguracje) oraz tanie noclegi.

Na bieżąco na blogu National Geographic Max będzie relacjonować podróż, zamieszczać zdjęcia, filmy i informować, ile wydał pieniędzy. Będzie także przekazywać praktyczne porady, ciekawostki i wskazówki o tanim podróżowaniu i rzeczach wartych uwagi po drodze. Często będą to inne porady niż te podawane w przewodnikach. Max już wcześniej zdobywał podróżnicze doświadczenia, zwiedzając 55 krajów, a jego pierwsza samodzielna wyprawa w wieku 16 lat zaprowadziła go przez Bliski Wschód do Japonii.

Początek wyprawy to 26 września, koniec - 15 grudnia. Po odwiedzeniu kilku europejskich miast Max rusza do Ameryki Północnej, później zwiedzi Hawaje, Oceanię, Nową Zelandią i Australię, potem leci do Azji i na Bliski Wschód i wraca do Polski po 80 dniach. W planach ma m.in. zwiedzanie Mauna Kea na Hawajach, Samoa, Fidżi, Tasmanii, zorbing i skok na bungee w Nowej Zelandii, czy skydiving w Dubaju.

Jesteśmy patronem tej wyprawy. Zapraszamy do śledzenia relacji z podróży wszystkich "nieuleczalnych podróżników", których dotyczą słowa Ryszarda Kapuścińskiego: "Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej". Szczegóły akcji FREE HUGS znajdziecie tutaj: www.maxhugs.com