Sprawa staje się prostsza, gdy ustalimy, które miasto będzie bazą wypadową. Polignano a Mare, Monopoli, Alberobello, Locorotondo czy Castellana Grotte – to tylko kilka miejsc, które z łatwością można odwiedzić zatrzymując się w Bari – stolicy Apulii.

Kiedy więc bilety zostały już kupione, wystarczy zdecydować, jakie miejsca chcemy odwiedzić i gdzie się zatrzymać w Bari. Jeżeli chcecie zamieszkać tuż nad brzegiem, to idealnym wyborem będzie pięciogwiazdkowy hotel iH Hotels Bari Grande Albergo delle Nazioni. Jego zaletą jest nie tylko bliskie sąsiedztwo wybrzeża, ale również dogodne położenie względem atrakcji turystycznych. Z hotelu bez problemu dojedziemy do okolicznych miast i pobliskich atrakcji. Z łatwością złapiemy pociąg, autobus lub wypożyczymy auto. Jednak zanim się tam zameldujemy, sprawdźmy co ciekawego można zwiedzić w Bari.

Miasto św. Mikołaja i królowej Bony – o atrakcjach czekających w Bari

Bari to miejsce pełne historii. Warto zwrócić uwagę na Bazylikę św. Mikołaja. Budowla w stylu romańskim powstała w XI w. Przechowywane są w niej relikwie św. Mikołaja (tego samego, który zgodnie z tradycją, w święta Bożego Narodzenia obdarowuje dzieci prezentami). W świątyni znajduje się również nagrobek polskiej królowej Bony Sforzy. Monarchini nie znalazła się tam bez powodu. W Bari mieści się również zamek rodu Sforzów, pochodzący z pierwszej połowy XII w.

Swoją historię ma również wyżej wspomniany iH Hotels Bari Grande Albergo delle Nazioni. Hotel znajduje się w budynku pochodzącym z lat 30. XX wieku. Zaprojektował go słynny architekt Alberto Calza Bini, czerpiąc z estetyki futuryzmu. Ministerstwo Dziedzictwa Kulturowego uznało budynek za część dziedzictwa historycznego. Bari zachęca także plażami, licznymi muzeami (możemy odwiedzić m.in. muzeum sztuki Pinacoteca metropolitana, czy Muzeum Archeologiczne Santa Scolastica), fantastyczną architekturą i bliskim sąsiedztwem Morza Adriatyckiego.

Gościnne Bari – zamieszkaj w wyjątkowym hotelu

Gdzie się zatrzymać, by szybko i komfortowo dotrzeć do wyżej wspomnianych i wielu innych atrakcji? Pięciogwiazdkowy hotel iH Hotels Bari Grande Albergo delle Nazioni to idealny wybór. Dojazd do hotelu z lotniska zajmie nam tylko 20 minut. Ogromną zaletą hotelu jest jego lokalizacja. Położony tuż nad brzegiem morza gwarantuje fantastyczne widoki – goście mogą codziennie podziwiać morski pejzaż. Do plaży dojdziemy malowniczym deptakiem w zaledwie 15 minut. Inne atrakcje Bari również są na wyciągnięcie ręki – Bazylika św. Mikołaja oddalona jest o niecałe półtora kilometra, a Pinacoteca metropolitana leży jedynie 240 metrów od hotelu.

Poza doskonałą lokalizacją iH Hotels Bari Grande Albergo delle Nazioni oferuje wysokiej klasy klimatyzowane pokoje utrzymane w jasnej, morskiej estetyce. Na smakoszy m.in. śródziemnomorskiej kuchni czeka hotelowa restauracja – Polvere di Stelle Restaurant; której nazwa nawiązuje do słynnego filmu, Polvere di Stelle, który był kręcony właśnie na terenie hotelu w Bari.

Rozrywkę i ochłodę w upalne dni zapewnia położony na dachu budynku basen, a osoby lubiące się rozpieszczać z pewnością odnajdą się w Wellness Area. Hotel zapewnia darmowe WiFi na terenie całego obiektu, a osobom podróżującym własnym samochodem, hotel zapewnia współpracę z pobliskim parkingiem – można dokonać rezerwacji i otrzymać bezpieczne miejsce do zaparkowania auta.

Personel komunikuje się w czterech językach: angielskim, włoskim, francuskim i rosyjskim. iH Hotels Bari Grande Albergo delle Nazioni to miejsce przyjazne dla zwierząt – po wcześniejszej konsultacji można zatrzymać się tu ze swoim pupilem.

Więcej informacji odnośnie hotelu można znaleźć na stronie internetowej: https://ih-hotels.com/en/our-hotels/ih-hotels-bari-grande-albergo-delle-nazioni.html.

Bari czeka na Ciebie!

Piękny widok na morze, basen na dachu, przepyszne śniadania, wygodne łóżko, wspaniała obsługa. Jakość i komfort infrastruktury turystycznej w Bari– w tym hotelu iH Hotels Bari Grande Albergo delle Nazioni – mówią nam, że to miasto czeka na podróżnych. Zabytkowe świątynie, kręte uliczki, urokliwe plaże i błękitna woda Adriatyku zachęcają do odwiedzin we włoskim Bari.

Daj się skusić!