Wielki Konkurs Fotograficzny to święto wszystkich pasjonatów robienia zdjęć. Tu nie ma znaczenia, jakiego sprzętu używasz i które techniki fotografii odpowiadają Ci najbardziej. Liczy się efekt końcowy – ma dać satysfakcję autorowi i zachwycić innych. 

Najbardziej fotogeniczne miejsca w Polsce

Sezon na podróże trwa cały rok. Również w Polsce. W końcu równie chętnie wypoczywamy nad Bałtykiem i Mazurach, co wyjeżdżamy w Tatry czy Bieszczady. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach szczególnie cenimy sobie możliwość ucieczki na łono natury choćby na kilka dni. Z udanego wyjazdu lubimy przywieźć ze sobą pamiątkę – drobiazg przypominający nam o czasie relaksu. Najlepiej sprawdzają się fotografie. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. A gdzie zdjęcia wychodzą najlepiej? W Polsce nie brakuje miejsc, które są szczególnie fotogeniczne.

Słowiński Park Narodowy to wymarzone miejsce na fotograficzny plener dla wszystkich, którzy lubią robić minimalistyczne zdjęcia krajobrazowe. Na miejscu okazuje się też, że aby uwiecznić w kadrze pustynię, wcale nie musimy wyjeżdżać z Polski. Piaszczyste wydmy upstrzone kępkami trawy są jak plac zabaw dla naszej wyobraźni.

Na chwilę zostańmy jeszcze nad morzem. Jeśli marzysz o udanych fotografiach Bałtyku, odwiedź Woliński Park Narodowy. Zamiast plaż czekają tam rzadko odwiedzane przez turystów miejsca, gdzie morze spotyka się z lądem. Tam widać majestat i potęgę żywiołu wody.

Puszcza Białowieska jest uwielbiana przez fotografów dzikiej przyrody. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to jedno z niewielu dziewiczych miejsc na świecie. Na pograniczu Polski i Białorusi żyją gatunki zwierząt, których nie spotkamy nigdzie indziej. Przy odrobinie szczęścia możemy uwiecznić je na zdjęciach. Inspirująca jest również nienaruszona (lub minimalnie naruszona przez człowieka) leśna flora.

Ojcowski Park Narodowy to kolejna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią łączyć aktywny wypoczynek z plenerami fotograficznymi. Na miejscu czekają na nas imponujących rozmiarów skały, jaskinie i bujna roślinność. Profesjonaliści zalecają, aby te cuda natury fotografować przy pomocy obiektywu szerokokątnego lub w trybie fish eye.

Wszystkie miasta w Polsce są piękne, jednak fotografowie nie bez powodu najchętniej wybierają się do Krakowa. Już sam malowniczy rynek prosi się o robienie zdjęć. Warto jednak zajrzeć też w mniejsze uliczki Starego Miasta i oczywiście na urokliwy Kazimierz. Przy odpowiednich warunkach pogodowych z wieży Kościoła Mariackiego widać Tatry. Taki kadr będzie wspaniałą pamiątką z wycieczki do miasta smoka Wawelskiego.

Stwórz własną CEWE książkę Fotoksiążkę

Zdjęcia z wyjazdów warto mieć w jednym miejscu. Uśmiechamy się na wspomnienia sprzed lat, kiedy to wywoływaliśmy fotografie z podróży, mogliśmy je dotknąć i trzymać w jednym miejscu. Fotografia cyfrowa wcale nie wyklucza takiego rozwiązania!

Wraz z rozwojem techniki pojawiły się nowe metody nie tylko robienia zdjęć, ale też ich przechowywania i prezentowania. Marka CEWE pomoże Ci przygotować CEWE Fotoksiążkę – wyjątkową pamiątką dla Ciebie i bliskich, w której możesz umieścić ulubione kadry. To od Ciebie zależy, czy skupisz się na wyjazdach, rodzinnych uroczystościach, czy po prostu wybierzesz najlepsze kadry z kilku lat.

Do wyboru masz aż 9 formatów. Poszczególne wzory Fotoksiążek różnią się nie tylko wymiarami, ale też kształtami – kwadratowe lub prostokątne. Dostępne są dwie wersje albumu PURE i KIDS.

Nie ocenia się książki po okładce, ale chyba zgodzicie się z nami, że okładki są ważne. Zwłaszcza, kiedy tworzymy własny album ze zdjęciami. CEWE oferuje 5 opcji:

  • twarda okładka – wyjątkowa i trwała
  • miękka okładka – błyszcząca i elastyczna
  • fotozeszyt – płaska i elastyczna oprawa
  • eko skóra – stylowa i praktyczna
  • płócienna premium – klasyczna i elegancka

Jak stworzyć własną Fotoksiążkę? To proste! Z pomocą przychodzi program projektowy CEWE Fotoświat. Dzięki niemu możemy decydować o kolejności i układzie zdjęć, oraz dodawać tła, ramki lub inne efekty specjalne. Dodatkowe informacje, wskazówki i inspiracje można znaleźć na stronie internetowej CEWE.

Pokaz swoje zdjęcie w Wielkim Konkursie Fotograficznym

Może to najwyższy czas, żeby pochwalić się swoim talentem i pokazać uchwycone kadry innym? W Wielkim Konkursie Fotograficznym zdjęcia są oceniane przez prestiżowe jury w składzie: Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Polska; Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektor artystyczna National Geographic Polska; Marek Arcimowicz, fotograf zawodowy od „zadań specjalnych” z 20-to letnim stażem oraz Paweł Młodkowski, autor wielu projektów fotograficznych.

W tym roku zmagania konkursowe odbędą się w 4 kategoriach tematycznych:

  • Ludzie
  • Krajobraz
  • Zwierzęta
  • Fotoreportaż

Na zwycięzców konkursu czekają wartościowe nagrody ufundowane przez partnera konkursu markę CEWE. Zgłoszenia można wysyłać do 30 września 2021 roku. Wyślij zdjęcie, a być może to będzie pierwszy krok do kariery profesjonalnego fotografa!