1.    Jeziora Plitwickie

Fot. materiały prasowe
To jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całej Chorwacji, będącej jedną
z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji Polaków. Park Narodowy Jeziora Plitwickie jest kompleksem kilkudziesięciu turkusowych jezior połączonych malowniczymi wodospadami. Ceny noclegu w urokliwym otoczeniu dla 4-osobowej rodziny mieszczą się
w przedziale od ok. 200 do  ok. 900 złotych. Co ciekawe, zaawansowane kryteria wyszukiwania na HomeToGo umożliwiają np. szeregowanie dostępnych obiektów pod względem odległości od wody. 2.    Jezioro Pukaki (Nowa Zelandia)

Fot. materiały prasowe
Jezioro Pukaki, zawdzięczające swój wyjątkowy kolor polodowcowemu pochodzeniu, znajduje się na Wyspie Południowej Nowej Zelandii. Jezioro jest nieustannie zasilane przez rzekę powstającą z wód spływających z najwyższego na wyspie lodowca  - Lodowca Tasmana. Stojąc nad Jeziorem Pukaki obserwować możemy ośnieżone szczyty najwyższej góry Nowej Zelandii – Góry Cooka. To właśnie m.in. tam powstawały zdjęcia do „Władcy Pierścieni” oraz „Hobbita”. Noclegu warto szukać w położonym nieopodal Twizel. 3.    Nakuru (Kenia)

Fot. materiały prasowe
Wyprawa do Kenii to jedyna w swoim rodzaju możliwość poznania kultury i przyrody Afryki. Położone zaledwie 150 km od Nairobi Nakuru to miejsce wyjątkowe na skalę świata. Jest małym, bezodpływowym jeziorem alkalicznym, w którego wodach żyją glony będące przysmakiem flamingów. Setki przebywających tam ptaków sprawiają, że tafla wody niejako nabiera różowej barwy. Aby zobaczyć to wyjątkowe zjawisko przyrody należy się jednak pospieszyć. Z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn flamingi zaczynają odlatywać z Nakuru. Chętni do zobaczenia tego cudu natury muszą przygotować się na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. 4.    Havasu Falls (USA)

Fot. Shutterstock
Trudno uwierzyć, że tak malownicze jezioro położone jest w sercu surowego otoczenia Wielkiego Kanionu USA. Po przejściu kilkunastokilometrowego szlaku oczom turystów ukazuje się błękitno-zielony wodospad, który z zestawieniu z krwistoczerwonymi skałami wygląda wręcz bajecznie. Co ciekawe, kąpiel w lodowatych wodach jeziorka nie jest zabroniona.  Nocleg można zaplanować w położonym nieopodal Valle. 5.    Morze Martwe (Izrael)

Fot. Shutterstock
Morza Martwego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to największe na świecie naturalne SPA. Jego ekstremalnie zasolone wody pełne są leczniczych minerałów, a zdjęcie na tafli wody to obowiązkowa pamiątka z Izraela.  Nad Morze Martwe najlepiej wybrać się na jednodniową wycieczkę z Jerozolimy.

Ranking został przygotowany przez wyszukiwarkę domów i apartamentów wakacyjnych HomeToGo. Serwis zawiera ponad 2,9 miliona dostępnych do porównania ofert kwater w 200 krajach – w tym w krajach przedstawionych w zestawieniu.