Na scenie Krakowskiego Festiwalu Górskiego wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych, odbędzie się szereg prelekcji i warsztatów, a także Mistrzostwa Polski w Boulderingu.

KFG to także, a może przede wszystkim, trzy dni pokazów najlepszych filmów górskich z całego świata. Nie zabraknie również polskich produkcji, które będą walczyć o Grand Prix KFG 2012 w Konkursie Filmu Polskiego.

Konkurs Filmu Polskiego jest szansą na artystyczny debiut, zaprezentowanie własnej twórczości szerszej publice i, co szczególnie istotne, na konfrontację początkujących filmowców z uznanymi twórcami.

Serdecznie zapraszamy naszych rodzimych twórców do zgłaszania swoich produkcji do udziału w Konkursie Filmu Polskiego. Termin nadsyłania filmów mija 12 listopada br., informacja o zakwalifikowanych obrazach podana zostanie 21 listopada*.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dodatkowo dwie wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym.

Organizatorzy festiwalu przygotowali również dwie nowości. Specjalna, dodatkowa nagroda ufundowana zostanie dla najlepszego polskiego filmu stricte wspinaczkowego. Poza tym, dwa filmy polskie wybrane do konkursu międzynarodowego będą mogły wystartować również w Konkursie Filmu Polskiego (w ubiegłym roku takiej szansy nie miały). 

 

W poprzednich latach laureatami Konkursu Filmu Polskiego byli:

·         2004 - Na Krawędzi, reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński

·         2005 – Praszczur, reż. Mirosław Dembiński

·         2006 - Grand Prix nie przyznano.

·         2007 - Ścieżka góry, reż. Marek Kłosowicz

·         2008 - Annapurna na lekko, reż. Dariusz Załuski

·         2009 - The White House, reż. Łukasz Gabryelski

·         2010 - Co się wydarzyło na wyspie Pam, reż. Eliza Kubarska

·         2011 - Nagrody nie przyznano

Regulamin tegorocznego konkursu można znaleźć stronie organizatora, www.kfg.pl