W związku ze wzrostem zainteresowania tego typu imprezami sportowymi w naszym kraju zwiększa się również ich ilość. Jedną z imprez, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem jest Herbalife Triathlon Gdynia 2014, który odbywa się w dniach 8-10 sierpnia.

Na starcie Herbalife Triathlon Gdynia 2014 stanie ponad 1500 zawodników, którzy pokonają 1,9 km płynąc, 90 km jadąc rowerem i 21,1 km biegiem. Ambasadorkami Herbalife Triathlon Gdynia 2014 zostały aktorki Małgorzata Foremniak, Katarzyna Glinka, Karolina Gorczyca. W tym roku do grona celebrytek mogła dołączyć jedna kobieta, która po raz pierwszy chce się zmierzyć z triathlonem. Trzeba było napisać dlaczego chciałaby to zrobić, przesłać swoje zdjęcie zrobione w czasie treningu oraz pisemne oświadczenie, że nigdy dotąd nie brało się udziału w triathlonie. Jury wybrało 5 kandydatek, a internauci te jedną jedyną. Tym sposobem Agnieszka Sikora-Paw dołączyła do grona aktorek.

- Boję się. To będzie dla mnie prawdziwe wyzwanie - powiedziała national-georgaphic.pl po konferencji Agnieszka Sikora-Paw. - Cieszę się jednak, że dostałam taką szansę, bo jestem aktywną mamą dwójki dzieci i chciałabym pokazać innym kobietom, że wszystko jest w zasięgu ręki, gdy tylko czegoś bardzo chcemy. Już się nie mogę doczekać treningów.

Dla Ambasadorek Herbalife Triathlon Gdynia 2014, Małgorzaty Foremniak, Katarzyny Glinki, Karoliny Gorczycy oraz Agnieszki Sikory-Paw, najbliższe miesiące będą czasem intensywnych treningów i walki z własnymi słabościami.

- Prawdę mówiąc to ja chyba sama nie wiem na co się zdecydowałam - żartowała Małgorzata Foremniak. - Ciężko będzie wpleść tak dużą liczbę intensywnych treningów w mój codzienny plan, ale wierzę, że wszystko da się zrobić - dodała. W końcu jesteśmy pod opieką specjalistów.

Podczas gdy o siłę i wytrzymałość Ambasadorek Herbalife Triathlon Gdynia 2014 zadbają trenerzy, odpowiednim przygotowaniem odżywczym zajmie się specjalistka ds. odżywiania Agata Ziemnicka-Łaska. Plan treningowy Małgorzaty Foremniak, Katarzyny Glinki, Karoliny Gorczycy oraz Agnieszki Sikory-Paw uzupełniony został specjalnym programem suplementacyjnym, opartym o produkty Herbalife. Program ten pomoże Ambasadorkom przygotować się do wzmożonego wysiłku, poprawić wydajność organizmu podczas ćwiczeń i przyspieszyć regenerację po zakończonym treningu.

Dla tych, którzy boją się tak dużego wyzwania, jakim jest HalfIronman czyli wspomniane: 1,9 km w wodzie, 90 km na rowerze i 21,1 km do pokonania biegiem, jest jeszcze dystans sprinterski: pływanie 0,75 km, rower 20 km, bieg 5 km.