- Po raz trzeci zwieramy szyki by wspomóc akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem o pomoc chcemy poprosić nie tylko skoczków, ale również wspinaczy oraz wszystkich tych, którzy dla szczytnego celu w którąś z tych ról odważą się wcielić - mówi Andrzej Paradowski, Stowarzyszenie Zero Grawitacji. Organizatorem imprezy jest Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże.pl. Czego możemy się spodziewać w najbliższą niedzielę.

- Skokowo chcemy pobić rekord ilości oddanych skoków, ale nie w ciągu trzech godzin jak to było w latach ubiegłych, ale w ciągu całego dnia. Do przeskoczenia mamy 262 skoki, które oddaliśmy wspólnie podczas 20 finału w 2012 roku, zbierając w sumie 5435 zł. Nic prostszego, zwłaszcza gdy wiosenna aura sprzyja - śmieje się Paradowski.

- Dodatkowo będziemy liczyć w metrach wspólną długość swobodnego spadania, sumując swobodne loty wszystkich oddanych dla WOŚPu tego dnia skoków. Przy założeniu, że dream jump na 2Wieżach ma ok. 70% swobodnego spadania a wahadło ok. 1/3 tej wartości i uznając, że z 262 oddanych w 2012 roku skoków połowa została oddana na dreamie i połowa na wahadle, można określić że łączna długość swobodnego lotu wyniosła 3052m czyli ponad 3 km! Czy uda nam się to przebić?

Ale to nie wszystko. Miłośnicy wspinaczki też mogą liczyć na atrakcje.

- Tutaj chcemy sprawdzić jak wysoko w słusznej sprawie uda nam się wspólnie w ciągu całego dnia wejść. Sprawdzimy to sumując wszystkie wejścia, wszystkich wspinaczy na wszystkich 18 drogach zewnętrznych i wewnętrznych - mówi Łukasz Bieleń, Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże.pl

- Skakać i wspinać się zaczynamy w samo południe tj. o godz. 12:00 w niedzielę 12 stycznia a kończymy o 20. Pierwszy skok 20 zł, każdy kolejny „co łaska”. Pierwsze "wspięcie" 5 zł, każde kolejne „co łaska”. Oczywiście 100% zebranych w ten sposób pieniędzy przekazujemy na Orkiestrę. Dajmy czadu! - zachęca Łukasz Bieleń, a my się dołączamy! Garść szczegółów:
Czas: start - 12.00
Miejsce: Warszawa
ul. Kupiecka 10/dawniej Marywilska 42 Zobacz film z XX Finału WOŚP.