W poniedziałek firma Google oficjalnie ogłosiła, że usługa Google Maps zostanie rozszerzona o kolejne funkcje. Mieszkańcy poszczególnych miast Europy (a tym Niemcy, Francja, Polska, Irlandia, Luxemburg, Liechtenstein) będą mogli skorzystać z tras rowerowych.

Do tej pory nie było najmniejszych problemów z wytyczaniem tras, które można przebyć pieszo lub samochodem. Gorzej, gdy wsiadaliśmy na rower. Z tego względu, że coraz częściej wyruszamy dotąd nieznane nam tereny na rowerze, Google przygotował gotowe trasy. To zbiór doświadczeń aktywnych użytkowników korzystających z Kreatora Map.

Wygląda na to, że wszystko zostało przygotowane bardzo dokładnie. Wskazówki są szczegółowe, Google uwzględnił nawet miejsca, po których nie można jeździć - tam dostajemy wskazówkę "przeprowadź rower". Podczas określania czasu dojazdu brane są pod uwagę takie czynniki jak rodzaj nawierzchni, po jakim się poruszamy oraz różnice wzniesień. Co więcej proponowane trasy omijają ruchliwe ulice i kierują raczej na ścieżki rowerowe.

Trasy rowerowe będzie można wyznaczać zarówno na laptopie jak i w wersji mobilnej.