NIKON

Do swojego stoiska zaprasza podróżników, którzy poszukują profesjonalnego sprzętu do swoich wypraw. Prezentowana będzie ekspozycja aparatów i obiektywów, które są niezbędnym wyposażeniem podczas każdej wyprawy.  Chcesz podziwiać świat przyrody z bliska? Wypróbuj jedną z  lornetek, w strefie NIKON.

Szkoleniowcy przygotowali również praktyczne warsztaty fotograficzne. W sobotę fotograf Marcin Górko opowie o używaniu lornetek w żeglarstwie, outdorze i turystyce pieszej.Natomiast w niedzielę wykładowca Akademii Nikona Marek Dziedzic zapozna Was z podstawami fotografowania ludzi. Przez cały czas trwania targów NIKON zaprasza zainteresowanych do odwiedzania swojej strefy i zadawania pytań na temat zaplecza pracy fotografa, obsługi aparatów czy też kompozycji zdjęć.  

 

Biuro Podróży Logos Travel

Dla każdego kto jeszcze nie zaplanował swojej wymarzonej podróży  mamy dobrą wiadomość. W tej strefie będzie można się zapoznać z licznymi ofertami Biura Podróży Logos Travel.

Zaplanowana jest m.in. promocja katalogu Podróże z Pasją. W tegorocznej edycji pojawią się nowe propozycje – podróż kulinarna po Japonii oraz wyjazdy połączone z warsztatami jogi. Dojdą nowe programy eksploracji północno-wschodnich rubieży Rosji, a  także nowe programy podróży do Etiopii, USA i Ameryki Południowej. Dla tych, któzy chcą sprawdzić swoje możliwości zaprezentujemy katalog Maratony na 7 kontynentów.

Strefa „Karkonoskie Tajemnice”

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu  to obecnie największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, będąca jednym z punktów Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). Jest to jeden z siedmiu tego typu miejsc w Polsce i jedyny na Dolnym Śląsku.  

 Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć  unikatowy produkt, który na co dzień powstaje w Centrum Ceramiki Unikatowej.  Będzie to możliwość własnoręcznego zaprojektowania i wykonania zdobień porcelanowych talerzy specjalnie przeznaczonymi do tego farbami.

Karkonoskie Tajemnice to niezwykła atrakcja turystyczna, znajdująca się w samym sercu Karpacza. W tym magicznym miejscu, dzięki osiągnięciom współczesnych technologii oraz wybitnemu rzemiośle artystycznemu, możliwe stało się doświadczanie wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach.

Multimedialna i interaktywna ekspozycja zlokalizowana w podziemiach obiektu przedstawia legendarny i historyczny świat gór oraz ich władcy - Rzepióra. Tam właśnie można wysłuchać wspaniałych opowieści oraz dokonać fascynujących odkryć stając się częścią Królestwa samego Ducha Gór.

Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzając miniaturowy świat, w tym wspaniałym, późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

 

Strefa Lubuskie

To region, który wytrawny podróżnik za każdym razem może odkrywać na nowo. Kryje w sobie piękne zabytki, urokliwe lasy, czyste jeziora, rzeki i wiele innych turystycznych atrakcji.

Województwo Lubuskie jest zawsze po drodze - łatwo tu dotrzeć autem, pociągiem, a nawet samolotem. Miłośnicy natury mają do wyboru ponad 60 rezerwatów przyrody, 1500 pomników przyrody i 9 parków przyrodniczych w tym takie perły, jak: Park Narodowy Ujście Warty, Park Mużakowski czy Geopark Łuk Mużakowa, któe zostały docenione przez UNESCO.

Lasy to połowa terenu województwa. Zajmują ponad 688 tys. ha. Ogrom lasów i łąk stanowi o jego niezwykłości i tajemniczości. Do tego trzeba dodać blisko 600 jezior i rzeki : Odrę, Wartę, Bóbr, Nysę Łużycką czy Obrę. W efekcie - to raj dla grzybiarzy i wędkarzy, zwolenników wycieczek rowerowych czy wypraw kajakowych. To właśnie w zakolach rzek i starorzeczach znajdują się najpiękniejsze rezerwaty i niezwykłe mokradła. Lubuskie ma też niecodzienne propozycje dla zwolenników fortyfikacji: Międzyrzecki Rejon Umocniony to zespół schronów i umocnień z czasów II wojny światowej. 

Twierdza Kostrzyn to fortyfikacje wzniesione i użytkowane pomiędzy XV a XX wiekiem w Kostrzynie nad Odrą
i jego okolicach. Na amatorów dworów i pałaców czeka w województwie lubuskim około 250 obiektów architektury rezydencjonalnej. Do pereł należy m.in. Pałac Książęcy w Żaganiu (rezydencja wzniesiona na rozkaz księcia Albrechta Wallensteina w XVII w., to jedna z najokazalszych budowli barokowych w Polsce, otoczona urokliwym parkiem), wyremontowany Pałac w Mierzęcinie (zbudowany w latach 1861 – 1863 z inicjatywy Roberta Friedricha von Waldow), zamek Joannitów w Łagowie zbudowany u zbiegu dwóch przepięknych i czystych jezior.

Wśród budowli obronnych sięgających swą genezą do czasów średniowiecza warto wymienić też zamki m.in. w Międzyrzeczu, Krośnie Odrzańskim, Kożuchowie czy Sulechowie. Wartym zobaczenie jest też Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła, XVIII-wiecznym pałac  w Wiechlicach, w którym rezydował Napoleon ze swoim wojskiem czy pałac w Zaborze, którego ostatnią właścicielką była żona byłego cesarza Niemiec Wilhelma II Hohenzollerna. A jak już dotrzemy do Zaboru, po zwiedzeniu zabytku mamy tylko dwa kroki do zobaczenia największej w kraju samorządowej winnicy i Lubuskiego Centrum Winiarstwa…

Lubuskie jest warte zachodu! O tym wszystkim, a także wielu innych atrakcjach jakie oferuje nam województwo Lubuskie, będziemy mogli przekonać się podczas Targów na Ptak Warsaw Expo.