I właśnie dlatego w minionym roku sporo uwagi poświęciliśmy bieżącym problemom współczesnego świata. Wasz odzew i liczne dyskusje w kontekście materiałów o islamie i nowym obliczu Europy, do której przybywają setki tysięcy uchodźców, przekonały nas, że był to słuszny kierunek. 
 

Oczywiście nie porzuciliśmy również tematu eksploracji. Z Krzysztofem Starnawskim odkrywaliśmy najgłębszą podwodną jaskinię na Ziemi. Z człowiekiem roku NG Andrzejem Bargielem zjeżdżaliśmy na nartach z ośmiotysięczników. Wraz z zespołem paleontologów pod kierunkiem prof. Jerzego Dzika i dr. hab. Tomasza Suleja odsłanialiśmy skamieliny latającego gada sprzed 230 mln lat. To był dobry, pod wieloma względami przełomowy rok.
A przed nami? Myślę, że nie mniej fascynujący! Zaczynamy od próby zdefiniowania „gender”. Zastanawiamy się, co to znaczy być kobietą i mężczyzną we współczesnym świecie. Sprawdzamy też, jak działa efekt placebo i czy wiara faktycznie czyni cuda.  Ja wierzę, że w każdym numerze NG będzie bardzo ciekawie.
 

Miłej lektury!
 

Tekst: Martyna Wojciechowska