Osoby, które między 23 sierpnia tego roku a 31 marca przyszłego roku, planują wyjazd do Stanów Zjednoczonych lub Meksyku, powinny zwrócić uwagę na najnowszą trzydniową ofertę Air France KLM. Tylko do najbliższej soboty będzie można kupić w atrakcyjnych cenach przeloty do Miami, San Francisco oraz stolicy Meksyku. Warunkiem skorzystania ze zniżki jest upolowanie biletu w czasie najbliższej 3-dniowej promocji: między 22 a 24 maja br. Oferta nie dotyczy wyjazdów świąteczno-noworocznych między 17 grudnia 2014 i 6 stycznia 2015 roku, ale trwa na tyle długo, aby zaplanować zarówno jeszcze letnie wakacje, jak i ferie zimowe.

Najniższą cenę przelotu (2250 PLN) w trzydniowej ofercie Air France i KLM uzyskało Miami w Stanach Zjednoczonych, miasto położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie. Dzięki szybkiemu rozwojowi Miami zyskało także przydomek Magicznego Miasta. Obecnie to jedno z najważniejszych ośrodków światowych finansów, handlu międzynarodowego, kultury, rozrywki i sztuki. Niezliczona liczba parków, rzek i zatok sprzyja wypoczynkowi. Miami zachwyca przepięknymi plażami, a archipelag Florida Keys  obejmujący około 1700 wysepek, tworzy łańcuch o długości 240 kilometrów. Zatoka Biscayne, ze względu na występujące tam rafy koralowe, przyciąga również miłośników nurkowania i snorkelingu. Magiczne Miasto słynie również z ogromnych wycieczkowców wypływających ku Wyspom Karaibskim oraz słynnego oceanarium, w którym można pływać z delfinami lub podziwiać pokazy z udziałem orek.

Kolejne amerykańskie miasto objęte promocją Air France i KLM to San Francisco (przelot za 2516 PLN) w stanie Kalifornia. Otoczone jest przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. Metropolia zachwyca swoją bajeczną scenerią: strome wzgórza i ulice oraz mieszanina stylów architektonicznych. Charakterystyczną cechą miasta są właśnie jego wzgórza (ponad 50!), od których wzięły swoje nazwy niektóre dzielnice miasta (np. Nob Hill czy Russian Hill). Najwyższym wzgórzem San Francisco jest Mount Davidson (około 282 metrów wysokości), z blisko 32 metrowym krzyżem na szczycie. Do pozostałych  atrakcji turystycznych należą między innymi Most Golden Gate, więzienie Alcatraz, Coit Tower, tramwaje linowe, fabryka czekolady Ghirardelli, chińska dzielnica – Chinatown czy Twin Peaks z popularnym punktem widokowym.

Przelot do stolicy Meksyku, kolejnego kierunku na promocyjnej liście Air France i KLM przez 3 dni będzie kosztować 2867 PLN. Z pewnością na turystów czekają na miejscu zapierające dech w piersiach widoki, mnóstwo atrakcji turystycznych oraz wyśmienita kuchnia.  Będąc w Meksyku, warto wziąć udział w jednej z licznych odbywających się tu obok oficjalnych kościelnych i państwowych świąt (tzw. dias festivos), uroczystości regionalnych. Świętowane są one na wesoło, w tańcu, przy dobrym jedzeniu i piciu. Często połączone z pokazami sztucznych ogni.