Każdy globtroter wie, że najlepszy sprzęt to sprzęt wielofunkcyjny, a taki właśnie jest Swagman Roll. To leciutkie, ocieplane poncho, dzięki któremu zyskujesz komfort cieplny zawsze, gdy go będziesz potrzebować. Może ci posłużyć nie tylko jako okrycie wierzchnie, ale również jako koc, śpiwór albo podpinka do hamaka (tak zwany underquilt).

Swagman Roll  w każdej z wymienionych  funkcji sprawdza się doskonale, dzięki starannie przemyślanej koncepcji i świetnemu wykonaniu. Poncho ma wszyte elastyczne taśmy z klamrami, które sprawiają, że dobrze trzyma się ciała, a jednocześnie zapewnia swobodę ruchów. Z kolei zamek błyskawiczny umożliwia spięcie Swagman Rolla w wygodny śpiwór. Gdy będziemy korzystać z niego jako koc, możemy schować wystający kaptur do specjalnie zaprojektowanej kieszonki.

Mat. prasowe

Wielofunkcyjność to niejedyna zaleta Swagman Rolla. Poncho jest bardzo lekkie (waży tylko 782 gramów) i wytrzymałe. To zasługa odpornej na zniszczenie zewnętrznej tkaniny nylonowej oraz wypełnienia wykonanego z ociepliny Climashield Apex, która daje maksimum ciepła przy minimum wagi. Swagman Roll zajmuje bardzo mało miejsca w plecaku, ponieważ świetnie się kompresuje. Co więcej, nie chłonie wody i szybko schnie. Czy masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że to sprzęt, który koniecznie musisz mieć w swoim ekwipunku?

Swagman Roll  jest dostępny w wielu różnych kolorach - począwszy od żywych barw, przez kolory ziemi, aż po wzory maskujące. Kosztuje 659 zł.