Samsung GALAXY NX to urządzenie nowego typu, umożliwiające użytkownikom połączenie z siecią i przekształcanie codziennych doświadczeń w opowieści, którymi można błyskawicznie dzielić się z wybranymi osobami – niezależnie od miejsca, zawsze w imponującej palecie barw i z dbałością o każdy szczegół.

GALAXY NX przygotowaliśmy specjalnie z myślą o współczesnych fanach fotografii. Aparat, dzięki połączeniu wysokiej klasy optyki oraz funkcjonalności systemu Android umożliwia szybkie operacje na zdjęciach. W obecnych czasach konieczna jest możliwość natychmiastowego udostępnienia wykonanych zdjęć w internecie czy ich edycja tuż po wykonaniu. Ten aparat to propozycja dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie życia bez stałego dostępu do sieci, mediów społecznościowych i wysokiej klasy sprzętu fotograficznego – powiedział Tomasz Malasek, Product Manager kategorii FOTO w Samsung Electronics Polska.

Dzielić się wszystkim, z dowolnego miejsca
Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii 3G/4G LTE aparat GALAXY NX umożliwia fotografom pozostawanie w stałej łączności z najbliższymi lub współpracownikami. System płynnej łączności GALAXY NX, oferujący szybkie przesyłanie danych – zarówno z terenu jak i z domowego zacisza – to ukłon w stronę fotografów poszukujących urządzenia przeznaczonego do łatwego udostępniania zdjęć na profesjonalnym poziomie. GALAXY NX umożliwia entuzjastom fotografii błyskawicznie dzielić się najciekawszymi przeżyciami, w zdumiewającej jakości.

Funkcja Photo Suggest na podstawie danych geolokalizacyjnych wskazuje popularne fotografowane miejsca w oparciu o ogromną bibliotekę zdjęć zrobionych przez innych fotoamatorów z całego świata. Natomiast funkcja Story Album pozwala cieszyć się niezatartymi wspomnieniami, wyświetlając najciekawsze zdarzenia na osi czasu i kadrując je na potrzeby tworzenia cyfrowych albumów, które można oglądać i udostępniać na innych urządzeniach.

Imponujące zdjęcia w każdej sytuacji
Za sprawą najlepszej rozdzielczości dla tej klasy aparatów i szerokiej gamy wymiennych obiektywów, użytkownicy GALAXY NX mogą liczyć na doskonałą jakość zdjęć, niezależnie od czasu i miejsca. 20,3-megapikselowa matryca APS-C oferujejasne i pełne szczegółów kadry, nawet w słabym oświetleniu, a procesor obrazu DRIMe IV zapewnia szybkość i precyzję wymaganą przez współczesnych fotografów.

Zaawansowany hybrydowy autofokus ustawia ostrość w oparciu o detekcję fazy i kontrastu, dzięki czemu ujęcia są wyraziste i dynamiczne, a krótki czas otwarcia migawki (1/6000 s) i tryb zdjęć seryjnych (8,6 kl/s) pozwalają na bieżąco rejestrować przebieg wydarzeń.

Elastyczność związana z szeroką gamą kompatybilnych z GALAXY NX wymiennych obiektywów sprawia, że fotograf uzyskuje pełną kontrolę nad procesem kreacji i możliwość swobodnego fotografowania niezależnie od sytuacji. Od kompaktowych obiektywów typu "naleśnik" i ultraszerokokątnego "rybiego oka", aż po wysokiej jakości teleobiektywy stało- i zmiennoogniskowe - zróżnicowana oferta rozwiązań optycznych pozwala zmienić perspektywę spojrzenia na świat i tworzyć wyjątkowe obrazy, pozwalające przekazać znane historie w nowy sposób. Ponadto opcja True 3D Creator nadaje zdjęciom z aparatu GALAXY NX dodatkowego realizmu, umożliwiając fotografowanie i filmowanie w formacie 3D przy użyciu obiektywu Samsung 45 mm 2D/3D.

Niezrównana prostota obsługi
Za sprawą systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean wykorzystano funkcjonalność smartfonu z myślą o poprawie komfortu fotografowania. Użytkownik może korzystać z niezliczonej liczby aplikacji, dostosowując GALAXY NX do własnych potrzeb. Możliwe jest nie tylko fotografowanie i filmowanie, lecz również edycja zdjęć, dodawanie efektów specjalnych oraz komunikacja z przyjaciółmi i rodziną.

Każdy z ponad 30 Trybów tematycznych pozwala dobrać optymalne ustawienia do danej sceny, a w efekcie uchwycić najlepsze kadry. Tryb "Wielokrotnej ekspozycji" zestawia dwa ujęcia w jeden niepowtarzalny obraz, a funkcja "Ruchomych zdjęć" łączy zdjęcia seryjne (wykonane w czasie do 5 sekund) w ruchomy plik GIF. Dla zwiększenia realizmu funkcja "Dźwięk i zdjęcie" rejestruje w trakcie fotografowania głosy i dźwięki z otoczenia, przez co zapis danej chwili jest jeszcze pełniejszy.

Z myślą o dodatkowej personalizacji urządzenia funkcja Camera Studio pozwala w prosty sposób zapisać ulubione ustawienia, najczęściej stosowane aplikacje i tryby fotograficzne, aby móc za każdym razem fotografować w ulubiony sposób.

Materiały multimedialne oraz bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.samsungmobilepress.com

Sugerowana cena detaliczna: 5999 zł