Najważniejsze ekologiczne święto - Światowy Dzień Ziemi - przypada 22 kwietnia. Ziemia świętuje dziś w 192 krajach, po raz 45. Tegorocznego obchody Światowego Dnia Ziemi - pod hasłem  „Z energią zmieńmy źródła” - poświęcone będą promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

Festyn na Polu Mokotowskim
W Polsce tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie. W tym roku odbędzie się 26 kwietnia w godz. 10.00 – 18.00. Zaprezentują się instytucje zajmujące się ochroną środowiska: uczelnie, instytuty badawcze czy jednostki Lasów Państwowych. W planach: quizy, pokazy i degustacje ekologicznej żywności. To również okazja, by poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się, jak korzystać z lasu, by czerpać z tego przyjemność i jednocześnie nie szkodzić. Wielki ekologiczny festiwal!
Rośliny za baterie
Tradycją Dnia Ziemi jest wymiana zużytych sprzętów na... rośliny. Na tę okazję Lasy Państwowe przygotują 10 tysięcy sadzonek. Zainteresowani mogą zbierać baterie i elektroodpady, które wymienią na sadzonki w dniu festynu na stadionie Skra w Warszawie. Taka wymiana się opłaca!