Największą popularnością cieszą się interaktywne wystawy, pomieszczenia bez typowych sal wystawienniczych i barier oddzielających od eksponatów Muzeum Amerykańskich Finansów w Nowym Jorku
Museum of American Finance poświęcone jest historii amerykańskich finansów. W jego kolekcji znajdują się akcje, obligacje, waluty, czeki, grafiki, ryciny, fotografie, obiekty, książki oraz certyfikaty pochodzące z czasów Złotego Wieku. Muzeum, za pośrednictwem interaktywnych, monumentalnych wież reprezentujących trzy z wiodących giełd nowojorskich: New York Stock Exchange, New York Mercantile Exchange i biuro Bond Citigroup, pozwala zwiedzającym poczuć emocje i energię Wall Street. Ekspozycja "Rynki Finansowe", obok setek oryginalnych dokumentów i artefaktów przedstawiających bogatą historię akcji, obligacji i rynków towarowych, za pomocą  multimedialnych wystaw prezentuje ślady historii Wall Street od najwcześniejszych lat. Z kolei wystawa „Śledząc Kryzys Finansowy” przedstawia, w formie monumentalnej, multimedialnej grafiki  najważniejsze wydarzenia na rynku finansowym z lat 2007-2009.
Ile kosztuje bilet wstępu?
Bilet wstępu do Muzeum Amerykańskich Finansów w Nowym Jorku dla osób dorosłych kosztuje 8 USD, natomiast dla studentów i seniorów 5 USD. Dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp jest bezpłatny.  W 2013 roku, w soboty, wstęp do muzeum jest dla wszystkich odwiedzających bezpłatny.
Jak dolecieć?
Bilet z Warszawy do Nowego Jorku i z powrotem w cenie 1 833 zł oferuje SWISS w dniach 28 maja - 7 czerwca.

Muzeum Salvatore Ferragamo we Florencji
Salvatore Ferragamo, słynny szewc hollywoodzkich gwiazd, pierwsze buty, które w najbliższym czasie miały stać się legendą mody i hitem lat 20′ Hollywood, zaprojektował mając 6 lat. Jego obuwie nosiła Sofia Loren, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn i Greta Garbo. Muzeum Ferragamo mieszczące się w podziemiach Palazzo Spini Feroni zostało otwarte dla publiczności w 1995 roku przez rodzinę Ferragamo  w celu zilustrowania roli artysty, którą odegrał w historii projektowania obuwia i mody międzynarodowej. Kolekcja Muzeum zawiera zdjęcia, szkice, książki i czasopisma oraz zbiór ponad 10 000 modeli butów zaprojektowanych przez Ferragamo. Zbiór ten jest wzbogacony o obuwie stworzone już po śmierci Salvatore Ferragamo aż do dnia dzisiejszego. Misją muzeum jest projektowanie, organizowanie i wspieranie wystaw, seminariów i innych wydarzeń skupiających się na kulturze współczesnej mody, w najszerszym tego słowa znaczeniu. Muzeum organizuje liczne wystawy własnej kolekcji z udziałem współczesnych artystów, promuje i organizuje wystawy oraz wydarzenia związane z kulturą i sztuką.
Ile kosztuje bilet wstępu?
Dorośli zwiedzają Muzeum Salvatore Ferragamo płacąc za bilet 6 euro. Dla dzieci poniżej 10 roku życia oraz seniorów powyżej 65 roku życia, wstęp jest bezpłatny. Jak dolecieć?
Bilet z Warszawy do Florencji i z powrotem w cenie 437 zł oferuje Ryanair w dniach 18 maja - 21 maja.

Muzeum Designu w Londynie
Design Museum to niewielkie muzeum położone nad Tamizą nieopodal Tower Bridge.  Założone w 1989 roku, uważane jest za pierwsze w świecie muzeum poświęcone wzornictwu. Brytyjski dziennik The Telegraph uznał londyńskie Muzeum Designu za jeden z dziesięciu najlepszych muzeów w stolicy Wielkiej Brytanii. Jego kolekcja składa się z ponad 3000 eksponatów związanych z szeroko pojętym wzornictwem - architektonicznym, przemysłowym, użytkowym, związanym z modą- prezentując historię współczesnego designu od zarania produkcji masowej.  Kolekcja opowiada historię projektu w produkcji masowej i obejmuje meble, oświetlenie, sprzęt elektroniczny, pozostającym tym samym ważnym zapisem kluczowych projektów, które ukształtowały współczesny świat.
Ile kosztuje bilet wstępu?
Wstęp Muzeum Designu dla osób dorosłych kosztuje 10,75 £, bilety wstępu dla dzieci poniżej 12 roku życia są bezpłatne.
Jak dolecieć?
Bilet z Warszawy do Londynu i z powrotem w cenie 238 zł oferuje Ryanair w dniach 21 maja – 4 czerwca. Źródło: FRU.pl