Strajkuje Lufthansa

Strajk ogłosili pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym Verdi, skupiającym pracowników obsługi naziemnej kilku dużych niemieckich lotnisk – w Monachium, Frankfurcie, Kolonii, Dortmundzie, Duesseldorfie i Hanowerze.

Przyczyna? Związek -  jeden z największych w Niemczech - prowadzi właśnie negocjacje w sprawie zmiany umów taryfowych dla pracowników lotniska.

 
Odwołane loty

Jak ostrzegają niemieckie linie lotnicze w środę wiele lotów zostanie odwołanych, z lotniska w Monachium nie zostanie zrealizowane żadne połączenie międzykontynentalne, a na pozostałych trasach pasażerowie muszą liczyć się z poważnymi opóźnieniami.

Strajk potrwa cały dzień na lotniskach w Monachium i Kolonii, w pozostałych powinien zakończyć się po południu. Szacuje się, że środowy strajk pokrzyżuje plany kilkudziesięciu tysięcy podróżnych.

 

Utrudnienia dla polskich pasażerów

W związku z jutrzejszym strajkiem nie odbędzie się, połowa dziennych polaczeń Lufthansy z i do Polski.

- Anulowanych zostanie (...) 10 rejsów z i do Krakowa, po 8 z i do Warszawy, Gdańska i Poznania, a także dwa połączenia z i do Katowic - donosi RMF FM.

Jak informują polscy przedstawicie Lufthansy, pasażerowie tej linii, dotknięci jutrzejszym strajkiem Verdi, mają możliwość bezpłatnej anulacji lub zmiany rezerwacji.