Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza 24 sierpnia br. do Ciechocinka (Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym) na trzecią akcję z cyklu „Kujawsko-Pomorska Podróż po Zdrowie”. Najbardziej znane w centralnej Polsce uzdrowisko to stacja końcowa tej kampanii zdrowotnej. Po wyczerpujących, bogatych w atrakcje i interesujące wiadomości wojażach czas na regenerację. Spacerując wśród tężni i delektując się smakiem tutejszych wód mineralnych dowiemy się jak racjonalnie odpoczywać. Główną atrakcją wydarzenia będzie spotkanie z Beatą Pawlikowską – słynną „Blondynką” z książek podróżniczych. Pisarka, tłumaczka i fotograf, zakochana w amazońskiej dżungli, opowie jak zmienia się podczas podróży po różnych krajach. Jak działa jej ciało i umysł w miejscach, gdzie inaczej żyje się na co dzień, używa się innych składników i przypraw do gotowania jedzenia. Będzie okazja do wspólnego zdjęcia i rozmowy. Spotkanie z podróżniczką rozpocznie się o godzinie 13.00 Warunkiem korzystania z uroków życia jest zdrowie. Bez niego nie możemy się w pełni cieszyć rodziną, pasją, sukcesem zawodowym. Dbając o własny organizm m.in. pamiętając o badaniach profilaktycznych dajemy sobie szansę na długie i co istotne, sprawne funkcjonowanie.  Zapraszamy więc do wykonania podczas eventu w Ciechocinku:  mammografii, cytologii, badań krwi w kierunku WZW B i C, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Odważnym (wyniki potrafią być zaskakujące) proponujemy sprawdzenie zawartości tłuszczu i wody w organizmie oraz poznanie swojego wieku metabolicznego. Na stoisku NFZ planujący wyjazd do krajów UE będą mogli uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przewidziano także pokazy ratownictwa medycznego, konkursy dla publiczności oraz występy wokalne.
Akcja w ramach „Kujawsko-Pomorskiej Podróży po Zdrowie” to tylko część propozycji przygotowanych dla osób odwiedzających Ciechocinek w przedostatni weekend wakacji. W dniach 23-24 sierpnia br. na stracie III Półmaratonu Termy Uzdrowisko Ciechocinek staną miłośnicy biegania. Dwudniowemu wydarzeniu sportowemu towarzyszyć będą konkursy, koncerty oraz wybory Miss Krystynki.

Patronat medialny nad kampanią „Kujawsko-Pomorska Podróż po Zdrowie” objął magazyn National Geographic Polska oraz Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy. Kampania finansowana jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.