„Wspinaczka od podstaw” to nowy cykl National Geographic Polska, w którym przybliżamy tajniki wspinaczki sportowej. Z kolejnych odcinków dowiecie się nie tylko jak zaplanować treningi, zadbać o bezpieczeństwo i przygotować się do uprawiania tej dyscypliny sportu.  

Instruktorzy wspinaczki sportowej Radek Szymański i Hubert Przytuła zapraszają do świata, w którym nie ma miejsca na lęk wysokości. Opowiadają o treningach i przygotowaniu motorycznym, zaufaniu do partnera wspinaczkowego, zasadach asekuracji, kontuzjach, ale też o rekordach świata, Igrzyskach Olimpijskich i sportowych marzeniach. 

Cykl przygotowany we współpracy z instruktorami wspinaczki sportowej Hubertem Przytułą i Radkiem Szymańskim. 

Hubert Przytuła 

Akademicki Mistrz Polski i V-ce Mistrz Polski we wspinaczce na czas. W styczniu 2021 powołany do składu Kadry Narodowej PZA w dyscyplinie wspinaczka na czas na sezon 2021. Finalista pierwszej i uczestnik trzeciej edycji programu Ninja Warrior (emisja od marca 2021).  Instruktor wspinaczki sportowej. 
 

Radek Szymański 
Doświadczony instruktor wspinaczki sportowej. Prowadzi szkolenia zarówno w skałach, jak i na panelu. 

Dziękujemy Centrum Wspinaczkowemu Murall (murall.pl) za udostępnienie obiektu.
W cyklu wspinaczka od podstaw wykorzystano zdjęcia z archiwum instruktorów, wykonane przez fotografów: Łukasza Jankowskiego, Walusza Fotografia, Krzysztofa Łukasińskiego oraz Ninę Rybińską