Znakiem rozpoznawczym National Geographic jest mocna fotografia. To właśnie amerykański magazyn w 1896 roku jako pierwszy opublikował zdjęcie pokazujące prawdziwe obyczaje - przedstawiało ono półnagą młodą parę Zulusów w trakcie wesela.

Mniej więcej tak zaczęła się przygoda żółtej ramki z fotografią i wyklarowała się niepisana zasada działania: magazyn powinien łączyć żywą relację z uderzającymi zdjęciami. Przez ponad 120 lat istnienia pisma w fotografii zmieniło się niemal wszystko, ale to co pozostało niezmienne, to moc rażenia dobrego zdjęcia.

Polska edycja National Geographic również może poszczycić się swoją fotograficzną tradycją, opowiada której nie można zacząć bez wspominania nazwiska Tomasza Tomaszewskiego – generalnego konsultanta magazynu. To także oficjalni fotografowie National Geographic Polska, a wśród nich: Marek Arcimowicz, Mikołaj Nowacki, Paweł Młodkowski czy Marcin Zaborowski. Ich zdjęcia możecie regularnie oglądać na naszym instagramowym koncie @natgeopl. To w końcu Wielki Konkurs Fotograficzny, którego celem jest promowanie twórczości polskich fotografów oraz inspirowanie do rozwijania pasji.

Nie byłoby jednak fotografii National Geographic Polska bez Was – czytelników i członków wirtualnej społeczności fotograficznej national-geographic.pl/fotografia. Dziękujemy za tysiące Waszych zdjęć i związanych z nimi opowieści, którymi zechcieliście się podzielić na łamach działu Fotografia. Jesteśmy wdzięczni za wewnętrzne konkursy społeczności i za to, że mogliśmy towarzyszyć w waszej fotograficznej drodze i śledzić postępy. Nadszedł jednak moment, gdy zaczyna się coś nowego. Społeczność fotograficzna National Geographic Polska będzie od teraz dostępna na Pintereście @NatGeo_pl.

Dołącz do nas na pinterest.com/natgeo_pl, aby dodawać zdjęcia i oglądać najnowsze prace innych członków społeczności. Spośród zdjęć oznaczonych tagiem #ngfotodnia, dyrektor artystyczna i redakcja National-Geographic.pl wybiorą najlepsze zdjęcia dnia. Wyróżnienie będzie okazją do promocji w naszych mediach społecznościowych i szansą na dalszą współpracę.

Przewidywana data zmiany to 7 lipca 2020. Do tego czasu, możecie zrobić kopie swoich zdjęć napisanych na platformie national-geographic.pl/Fotografia.

Dziękujemy, że byliście z nami w dotychczasowej formie i zapraszamy na Pinterest!