W plebiscycie Kocham to Miasto – Miasto Roku 2016 wzięły udział wybrane miasta liczące od 50 000 do 100 000 mieszkańców. Mieszkańcy i turyści mogli głosować na te, które darzą największą sympatią.

Na wszystkie miasta oddano łącznie 21 783 głosy, z czego 3742 na Słupsk. Na podium znalazły się również Grudziądz (II miejsce) i Zamość (III miejsce).

Wygraną Słupska mogą tłumaczyć komentarze głosujących, którzy w uzasadnieniu swojego wyboru wspominali o wyjątkowości, uroku, rozwoju miasta i serdecznych mieszkańcach.

Kocham to Miasto – Miasto Roku 2016 to plebiscyt, dzięki któremu mieszkańcy mogli przedstawić wszystkie zalety swoich miast i pokazać, dlaczego warto te miasta odwiedzać. Bardzo cieszy nas tak duże zaangażowanie i energia, z jaką lokalne społeczności podeszły do głosowania – mówi Anna Kinasiewicz, Content Manager firmy HRS.

Dzięki plebiscytowi Kocham to Miasto – Miasto Roku 2016 Słupsk będzie mógł odkryć swoje atrakcje przed tysiącami turystów. Oprócz tytułu Miasta Roku 2016 miasto zyska wsparcie HRS, fundatora plebiscytu, w promocji regionu w kanałach związanych z marką.  

Na stronie projektu można zobaczyć, jak w plebiscycie wypadły inne miasta .