Dopłaty sięgają nawet 70% ceny pokoju dla dwóch osób, dlatego turyści chętnie szukają innych rozwiązań. Jako alternatywa dla drogich i samotnych wyjazdów pojawił się niedawno portal TravelFriends.pl, gdzie singiel może znaleźć osobę na wspólny weekend, wycieczkę czy urlop za granicą. Portal przyda się także, gdy chcemy znaleźć kompana do kina, na imprezę albo na spacer po mieście.
- Nie każdemu odpowiada szukanie towarzystwa na portalach randkowych, nie zawsze też zwykły turysta potrafi odnaleźć się na stronach czysto podróżniczych. Dlatego powstało TravelFriends - mówi Beata Sieradzka, pomysłodawczyni serwisu. Tutaj zwykły człowiek, który ma ochotę gdzieś wyjechać czy wyjść w sobotę wieczorem do pubu, może łatwo znaleźć odpowiadające mu towarzystwo bez podtekstu randkowego i bez onieśmielenia, że nie jest wytrawnym globtroterem. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że gdy spotykają się dorośli ludzie, którzy żyją solo, są możliwe różne opcje i miłość też wchodzi w rachubę, więc nie odżegnujemy się całkowicie także od randkowej funkcji portalu – tłumaczy właścicielka TravelFriends. - Przede wszystkim jednak chcemy umożliwiać użytkownikom poznawanie innych ludzi, którzy żyją samotnie, aby mogli spotykać się i realizować swoje pasje i zainteresowania.
TravelFriends.pl jest przeznaczone nie tylko dla turystów i podróżników, ale dla wszystkich, którzy szukają nowych pomysłów na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Samotne weekendy lub urlop nie są najprzyjemniejszą formą wypoczynku. Nawet osobom łatwo nawiązującym kontakty czasami brak jest kogoś, z kim można podzielić się wrażeniami, pośmiać się, pożartować. Ponadto raźniej jest iść w towarzystwie na imprezę czy choćby do kina. Zamiast siedzieć w domu, singiel może więc zajrzeć na TravelFriends i tam wybrać towarzystwo, które mu odpowiada, zorganizować samemu imprezę lub dołączyć do kogoś, kto już coś planuje.
Na TravelFriends.pl większość funkcji jest ogólnodostępna dla osób niezalogowanych, więc nawet bez pełnej rejestracji można zapoznać się z zawartością serwisu. Stronę można znaleźć pod adresem: http://www.travelfriends.pl