Wśród Greków można często usłyszeć wyrażenie siga-siga, które oznacza tyle co: powoli, spokojnie, bez pośpiechu. Południowcy, w tym Grecy, cenią sobie niespieszną celebrację każdej chwili w ciągu dnia. Dla zachodu ten sposób życia, okrzyknięty mianem slow life, był zjawiskiem nowatorskim. Jednak dla mieszkańców Peloponezu to  żadne novum; siga-siga to coś zupełnie naturalnego, nie potrzebującego nawet specjalnej nazwy. To po prostu styl życia, który fascynuje i przyciąga zapracowanych turystów z całego świata.

Kurs na Santorini – klasyczny grecki wypoczynek

Santorini to jedno z najpopularniejszych miejsc w Grecji, które odwiedzają podróżni. Pejzażowe klify, unikalna architektura, malownicze widoki na kalderę, urokliwe zachody słońca – to tylko niektóre zalety tej wyspy. Turyści mogą tutaj również zaznać spokojnego, niespiesznego stylu życia, który można zdefiniować wyżej wspomnianym siga-siga. Wystarczy znaleźć przytulny hotel, cichy zakątek na plaży lub kameralną tawernę i można poczuć się jak prawdziwy Grek lub Greczynka.

Filozofię tradycyjnego greckiego wypoczynku wyznaje Kamares Apartments, hotel położony na klifach Firy, którego okna i tarasy wychodzą na bezkresnie błękitne Morze Egejskie. Ośrodek znajduje się w niedalekiej odległości od centrum Firy, a z lotniska dojedziemy do niego w niecałe 15 minut. Kamares Apartments oferuje tradycyjne pokoje oraz apartamenty ulokowane w odrestaurowanych jaskiniach. Poszczególne pokoje znajdują się na różnych poziomach klifu i każdy z nich posiada widok na kalderę i morze. Wnętrza zaprojektowano w zgodzie z tradycyjnym greckim stylem – dominują jasne kolory, podkreślone dodatkami w kolorach nieba i ziemi. Apartamenty są klimatyzowane, posiadają aneks kuchenny, wannę z hydromasażem i/lub prysznic. Pokoje posiadają różne konfiguracje, by jak najlepiej dopasować się do indywidualnych potrzeb gości.

Na terenie obiektu dostępne jest darmowe WiFi. Hotel koordynuje również dodatkowe usługi, takie jak: masaże, wypożyczenie samochodu, rejsy, czy wycieczki. Personel oraz właściciele hotelu dokładają wszelkich starań, by ich goście doświadczyli prawdziwej greckiej gościnności. Kamares Apartments to również miejsce, które doskonale sprawdzi się jako baza wypadowa. Bliskie sąsiedztwo Firy pozwala na swobodny dostęp do wszystkich atrakcji tego miasta. Tam na podróżnych czekają liczne restauracje, sklepy z pamiątkami i kluby nocne. Z kolei do Muzeum Prehistorii Thera dojdziemy w zaledwie trzy minuty. Każdy znajdzie rozrywkę odpowiednią dla siebie.

Zwolnij tempo – zatrzymaj się na Santorini

Jeśli szukasz wytchnienia od codziennego pędu, potrzebujesz głębokiego oddechu tuż nad brzegiem morza, to Santorini jest stworzone dla ciebie. Tu usłyszysz uspokajające siga-siga, wyciszysz się i stopisz w jedno z greckim, południowym rytmem. Swoją gościnność i tradycję wyspiarskich wakacji poleca Kamares Apartments. To nie tylko wysoki standard hotelu – to również gwarancja błogiej ucieczki od codzienności.

Karolina Kowalewska
Link do strony hotelu: https://kamares-apartments.gr/