27 marca 2014 r. w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa odbędzie się kolejny pokaz z cyklu „Podróże małe i duże”.

Od ponad tysiąca lat pielgrzymi ze wszystkich zakątków Europy wyruszają w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Wielu z nich wierzy, że to tam, w mieście Santiago de Compostela, złożone są doczesne szczątki świętego Jakuba, apostoła Chrystusa. Wędrują kilkaset kilometrów przez Hiszpanię, by zanieść do grobu świętego podziękowania, prośby i modlitwy. Wielu innych podąża tam z ciekawości, by poznać kraj i jego kulturę, niekoniecznie z powodów religijnych. W szlakach wiodących do Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku dziesiątki tysięcy ludzi ruszają, by odbyć trudny marsz do tego miejsca.

W kwietniu 2013 roku Łukasz na podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago, przechodząc około 4000 kilometrów.

Łukasz Supergan niewątpliwie lubi przemieszczać się pieszo - w sposób, w jaki przemierzano i poznawano świat przez tysiąclecia. Niedawno zakończył (w lutym 2014 r.) zimowe przejście 841-kilometrowego głównego szlaku Karpat Słowackich, tzw. Cesty hrdinov SNP. W 2013 r wędrował Łańcuchem Karpat, w ciągu 65 dni przechodząc około 2000 km przez 4 państwa. Ale pierwszą z długodystansowych wędrówek było przejście 4000 km przez Stary Kontynent, z Warszawy do hiszpańskiego Santiago de Compostela. Za te wyczyny został wyróżniony na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni w tym roku.

Jak wygląda Stary Kontynent z perspektywy pieszego? Kim są ludzie, którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago? Jak zmienia się człowiek u kresu takiej wędrówki? I czy niewierzący może iść na pielgrzymkę?

Odpowiedzi na powyższe pytania poznamy na pokazie o drodze do grobu św. Jakuba.

Zapraszamy 27 marca 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami! Po prelekcji możliwość porozmawiania z gościem w Piwnicy Dźwięku i Słowa przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie i mocniejszych napojach :)

Więcej informacji: www.mcdis.pl