Ministerstwo opublikowało komunikat następującej treści:

"Ministerstwo Gospodarki Infrastruktury Żeglugi i Turystyki Grecji informuje osoby odwiedzające lub planujące odwiedzić Grecję, iż wprowadzone przez grecki rząd środki ograniczające przepływ kapitału nie dotyczą osób pragnących dokonać operacji finansowych oraz wypłat z bankomatów przy użyciu kart bankomatowych i kredytowych wydanych za granicą.

Jednocześnie należy podkreślić, iż w Grecji nie ma absolutnie żadnego problemu z dostępem do paliw oraz wszelkich towarów i usług zapewniających udany pobyt. Dotyczy to zarówno ośrodków miejskich, jaki i prowincji oraz wysp.

Grecja pozostaje gwarantem wysokiej jakości usług oferowanych swym gościom, dzięki czemu stanowi jedną z wiodących destynacji turystycznych w skali światowej.

Wiceminister Turystyki Elena Kountoura, jako członek greckiego rządu oświadcza, iż bieżące wydarzenia nie będą miały żadnego wpływu na gości znajdujących się obecnie w Grecji oraz tych, którzy zamierzają odwiedzić ten kraj. Przebywający w Grecji turyści mogą spokojnie kontynuować swoje wakacje".

W związku z trudną sytuacją gospodarczą i zawieszonymi negocjacjami z wierzycielami zadłużonej Grecji, rząd tego kraju zdecydował o czasowym zamknięciu banków w celu analizy przepływów finansowych w kraju. Od kilku dni trwał szturm Greków na bankomaty.