Trwa 13. edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego! Konkursu który z każdym rokiem pozwala nam odkrywać wielkie talenty i podziwiać wyjątkowe fotografie. Tylko w ubiegłym roku odebraliśmy 35 tyś zdjęć, a łącznie we wszystkich edycjach nasze jury obejrzało już ponad pół miliona fotografii. Jest to ogromny sukces tego wydarzenia, który tworzymy razem od 13 lat.

Kolejna edycja pokazuje nam, że Wielki Konkurs Fotograficzny to nie tylko tysiące pięknych fotografii. Ale także historie ludzi którzy stoją po drugiej stronie obiektywu, ich osobowości, pasje, marzenia, które pozwalają im tworzyć wyjątkowe obrazy, którymi się z nami dzielą. Dzięki konkursowi poznaliśmy m.in. fotografów Marcina Dobasa i Pawła Młodkowskiego, których fotografie i sposób patrzenia na świat niezmiennie nas zachwycają.

Jedyne co trzeba zrobić, aby wziąć udział w Wielkim Konkursie Fotograficznym to do 30 listopada br. za pośrednictwem strony www.wkf.national-geographic.pl wysłać zdjęcie w ramach 5 kategorii tematycznych: Krajobraz, Zwierzęta, Ludzie, Fotoreportaż oraz kategorii specjalnej #WeLovePhoto: Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.wkf.national-geographic.pl. Każdy uczestnik może przesłać do 5 fotografii w każdej kategorii tematycznej z wyjątkiem kategorii FOTOREPORTAŻ, w której można nadesłać minimum 5 a maksimum 10 zdjęć. Szczegółowe informacje o sposobie zgłaszania zdjęć znajdują się w regulaminie konkursu, który dostępny jest na stronie: http://wkf.national-geographic.pl/regulamin.

A ponieważ konkurs już trwa, nasza Dyrektor Artystyczna Iwona el Tanbouli – Jabłońska podzieliła się z nami swoimi pierwszymi wrażeniami: „Nadesłano już ponad 6 tysięcy zdjęć. Interesująco zapowiada się kategoria Krajobraz, na którą w tej chwili wpłynęło najwięcej zdjęć. Pozytywnie zapowiada się również Fotografia Smartfonowa #WeLovePhoto. Niektóre zdjęcia zaskakują i prezentują dobry poziom techniczny. Mnie natomiast szczególnie cieszy Fotoreportaż, gdzie pojawiają się ciekawe fotograficzne historie.”

Zdjęcia nadesłane do konkursu podlegają ocenie Jury, w którego skład w tegorocznej edycji wchodzą: Agnieszka Franus – Redaktor naczelna National Geographic Polska, Iwona el Tanbouli-Jabłońska Dyrektor artystyczna National Geographic Polska, Marek Arcimowicz Fotograf zawodowy od „zadań specjalnych” z 20-to letnim stażem, Paweł Młodkowski fotograf National Geographic Polska oraz Mariusz Stochlak fotograf i podróżnik, ambasador ASUS Polska. Spośród nadesłanych zdjęć Jury konkursu przyzna: Grand Prix, a także 1 miejsce i wyróżnienia w każdej z 5 kategorii tematycznych w których nagrodami są:

GRAND PRIX
ASUS ZenFone Zoom S i ASUS ZenBook UX430

PIERWSZE MIEJSCA 
ASUS ZenFone 3

WYRÓŻNIENIA
ASUS ZenFone 3 Max

Konkurs będzie trwał do 30 listopada. Wyniki konkursu poznamy po obradach jury, które zaplanowane są na początek grudnia.

Sponsorem konkursu i Patronem kategorii #WeLovePhoto jest firma ASUS Polska. Patroni medialni to: National Geographic Polska.