Każdy, kto przyśle opis swojej podróży, w czasie której wydał nie więcej niż 1500 zł, ma szansę na publikację swojego tekstu na łamach Travelera oraz 1500 zł na następną podróż, a dodatkowo jej ubezpieczenie.

- Tanie podróżowanie jest fajne, bo... jest fajne i tanie! – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna Travelera - Doskonale wiedzą o tym nasi czytelnicy, którzy zwykle odkrywają świat na własną rękę. Chcemy by podzielili się z nami praktycznymi wskazówkami i pokazali miejsca, gdzie za niewielkie pieniądze można zobaczyć i przeżyć coś naprawdę inspirującego.

Zasady konkursu są proste - opisana podróż musi obejmować co najmniej trzy noclegi, rozpoczynać i kończyć się w Polsce oraz nie może kosztować więcej niż 1500 zł. Liczy się nie tylko pomysł na tanie podróżowanie, ale i ciekawie napisany tekst. Prace należy wysłać do 8 maja,  zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.national-geographic.pl. 15 zwycięskich tekstów zostanie opublikowanych w lipcowym numerze Travelera, a ich autorzy dostaną 1500 zł na kolejną wyprawę.

Nagrodą, oprócz grantu finansowego w wysokości 1500 zł jest dodatkowo pakiet ubezpieczeniowy od sponsora konkursu, firmy ERV, specjalizującej się w ubezpieczeniach podróży. Pakiet TIP PLUS zawiera ubezpieczenie turystyczne na 14 dni, do wykorzystania do końca 2013 roku, na terytorium całego świata, dla jednej osoby. Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia (KL) i transportu do kwoty 40 000 €, a także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) na sumę do 28 000 PLN. 

 - ERV specjalizuje się w ubezpieczeniach podróży i od ponad 100 lat doradza turystom w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań. - mówi Beata Kalitowska, Dyrektor Zarządzająca ERV w Polsce. - Mając dobrą ochronę ubezpieczeniową, uczestnicy wyjazdu będą mogli skupić się wyłącznie na zdobywaniu doświadczeń i beztroskim podróżowaniu, bez obaw o nieprzewidziane wydatki.

Dodatkowo w ramach wspomnianej polisy podróżnicy mogą być spokojni, także o swój bagaż, gdyż jest on ubezpieczony nie tylko na wypadek zagubienia, lecz także na wypadek opóźnienia dostarczenia.

W jury wybierającym najciekawsze podróże znaleźli się Beata Kalitowska z ERV, Martyna Wojciechowska, a także Agnieszka Franus, zastępca redaktor naczelnej i dyrektor artystyczna Travelera, Anita Szarlik, redaktor prowadząca, Basia Żukowska, redaktor, Julia Lachowicz, reporterka oraz Marcin Dzierżanowski, sekretarz redakcji.