Tam, w obecności takich osobistości jak Kofi Annan czy Arcybiskup Desmond Tutu, 1500 delegatów z 192 krajów całego świata zabierze głos w międzynarodowej dyskusji o największych problemach współczesności.
One Young World to międzynarodowa organizacja typu non-profit, której celem jest stworzenie platformy komunikacji dla liderów przyszłości. Globalne badanie przeprowadzone przez agencję YouGovStone wyłoniło najbardziej poruszające z punktu widzenia 23-27-latków problemy współczesnego świata. Według pomysłodawców inicjatywy, One Young World będzie możliwe między innymi dzięki rozwojowi mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube, umożliwiających wzajemne inspirowanie się i przenikanie oddolnych inicjatyw z różnych krajów, a także czynne wspieranie się młodych liderów w poszukiwaniu rozwiązań.
Delegaci po raz pierwszy spotkają się podczas inauguracyjnej konferencji w Londynie, która odbywać się będzie w dniach 8-10 lutego 2010 roku i stanie się miejscem dyskusji na temat problemów wyłonionych we wcześniejszej globalnej konsultacji. Tematy, tj. środowisko naturalne i jego ochrona, rozwój przywództwa politycznego na rzecz lepszej przyszłości, globalny biznes i jego rola w kształtowaniu społeczeństwa poprzez gospodarkę, media – ich zmieniająca się siła oddziaływania i tożsamość, dialog międzywyznaniowy, globalna działalność na rzecz zdrowia – staną się punktami obrad sesji plenarnych. Inauguracyjny szczyt One Young World będzie transmitowany przez BBC World News w specjalnym wydaniu programu 'World, Have Your Say', oglądanego przez 60 milionów widzów na całym świecie.
One Young World zapewni rozpoznanie i zrozumienie obaw młodych ludzi oraz stworzy im możliwość rozmów z obecnymi przywódcami świata. Sesjom plenarnym będą przewodzić uznane osoby publiczne, które zgodziły się pełnić rolę opiekunów One Young World. Jak dotąd, w gronie opiekunów szczytu inauguracyjnego znaleźli się m.in.: Kofi Annan, arcybiskup Desmond Tutu, znany muzyk i działacz społeczny  Bob Geldof, czy Jared Cohen, autor przemówień Baracka Obamy. Oto, co mówią o inicjatywie: „Mam nadzieję, że delegaci One Young World, ci którzy odziedziczą tę planetę, dołączą do nas jako partnerzy globalnego sojuszu na rzecz sprawiedliwości klimatycznej.“ - Kofi Annan

“Istotą idei One Young World jest próba zburzenia porządku świata i pokierowania ludzkości na lepszą drogę.” - Bob Geldof

„Choćby miała to być ostatnia rzecz w moim życiu, chcę być Ojcem One Young World. Być może będzie to moje największe osiągnięcie.” - Arcybiskup Desmond Tutu

Grupa Euro RSCG Poland podjęła się zadania utworzenia polskiej delegacji na szczyt One Young World. Wśród 1500 reprezentantów 192 krajów z całego świata, Polsce przypadło 9 miejsc. Grupa Euro RSCG Poland zaprosiła do partnerstwa w inicjatywie swoich klientów, a także czołowe organizacje na polskim rynku. Partnerem merytorycznym z ramienia polskiej delegacji została Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.
- Naszym celem jest stworzenie polskiej delegacji One Young World – silnej grupy ludzi młodych, ambitnych i wrażliwych społecznie, która będzie reprezentować Polskę. Obecnie rozpoczęliśmy proces zbierania aplikacji. To, kto pojedzie na szczyt do Londynu i dołączy do grona młodych liderów świata, okaże się w połowie października – mówi Wojciech Borowski, CEO Grupy Euro RSCG Poland.
Rekrutacja delegatów One Young World odbywa się kilkoma kanałami. Jednym z nich jest stworzona na potrzebę organizacji platforma na serwisie YouTube. Kandydaci mogą umieszczać tam nakręcone przez siebie filmy, w których przedstawiają się i wyjaśniają  dlaczego chcą przyłączyć się do inicjatywy (YouTube). One Young World jest też obecny na serwisach Facebook i Twitter.