O Republice Południowej Afryki jest teraz głośno - głównie z powodu mistrzostw świata w piłce nożnej. Ale ten kraj to również piękne, czasami niebezpieczne miejsca. Zapraszamy do obejrzenia materiałów znajdujących się na portalu National-Geographic.pl. Fotografie i publikacje dotyczą właśnie RPA. Albumy mjlefler:

zawierają zdjęcia zwierząt zamieszkujących Republikę Południowej Afryki. Szczególnie polecamy fotografię Just Chilling..., która przedstawia relaksujące się na słońcu surykatki. Zdjęcie jest zabawne.
Następną osobą, która zamieściła zdjęcia zrobione w czasie pobytu w RPA, to carmel. Zapraszamy do obejrzenia albumów: "Wszystkie zdjęcia w tej galerii zrobiłam w warunkach naturalnych . Odwiedziłam dwie kolonie pingwinów afrykańskich położone nad Zatoką Fałszywą w RPA" - tak carmel napisała pod pierwszą fotografią galerii Pingwiny Afrykańskie. Drugi album przedstawia malownicze miejsca w RPA, m.in. Zatokę Fałszywą ("To zatoka między Półwyspem Przylądkowym , a wybrzeżem nad Oceanem Indyjskim w Zachodniej Prowincji Przylądkowej RPA.... tu właśnie żyją rekiny zwane żarłaczami białymi, uchatki i pingwiny i całe mnóstwo morskich stworzeń"), okolice winnej krainy - Stellenbosch oraz okolice Graaff-Reinet.
Malutek zamieściła na stronie National-Geographic.pl zdjęcia ze swojej wycieczki do Parku Krugera. Zapraszamy do obejrzenia galerii z 36 pracami przedstawiającymi najpopularniejsze zwierzęta żyjące w Parku Krugera. Zdjęcia są ciekawie i zabawnie opisane.
Bohdan - to kolejny użytkownik, który zamieścił autorskie prace w swojej galerii na stronie National-Geographic.pl. Oto jego albumy: "Gdzie można oglądać prawdziwą, nie skażoną cywilizacją przyrodę? Miejsc takich jest coraz mniej. Osobiście zaliczam do nich Park Narodowy Krugera w Republice Południowej Afryki, gdzie zasmakowałem w obcowaniu z prawdziwie „dziką” przyrodą." - tak Bohdan zaczyna opowieść o spotkaniu z lwią rodziną, którą pokazał na zdjęciach w ostatnim albumie.
RPA. W kraju Zulusów - artykuł "Historia i przyroda czyni z RPA prawdziwy subkontynent, oddzielony od Afryki zwrotnikowej, niczym oceanem, tysiącami kilometrów pustyni Kalahari. Jeśli zaczniemy naszą podróż po RPA w Johannesburgu, to najpierw znajdziemy się na terenie wielkiego, nowoczesnego, międzynarodowego lotniska, a potem  skomplikowanej sieci autostrad, estakad i wiaduktów, wśród reklam gigantów światowego handlu i przemysłu, a na nieodległym horyzoncie rysować się będą sylwetki wielkich budowli jednej z metropolii współczesnego świata." - to fragment artykułu RPA. W kraju Zulusów, który przedstawia różnorodność tego miejsca.  Zobacz również stronę na której znajdziesz podstawowe informacje o RPA oraz pozostałe artykuły, które opisują ten kraj.
Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć nadesłanych na ubiegłoroczny Wielki Konkurs Fotograficzny. Prace były wykonane w RPA. Tutaj znajdziesz odesłania to tych fotografii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Piękne zdjęcia z RPA"