Operator twierdzi, że jest to pierwsza zorganizowana wycieczka, podczas której można zwiedzić wszystkie 48 stanów kontynentalnych, a chętni mogą dodać do tej listy również Hawaje i Alaskę, by "odhaczyć" wszystkie 50 stanów.

Podczas Road Tripu zwiedzi się najważniejsze miasta, m.in.: Charleston, Waszyngton, Nowy Jork, Boston, Nashville, Kansas City, Oklahomę City, St Louis, Chicago, Las Vegas, Los Angeles i San Francisco.

Ale to nie wszystko. Podczas tej wycieczki będzie również okazja, by podziwiać naturę. Na liście znajduję się bowiem kilka najbardziej znanych parków narodowych, takich jak Yosemite i Yellowstone. Nie zabraknie także "klasyków", bez których ciężko wyobrazić sobie zwiedzanie USA: Monument Valley, Mount Rushmore, Carlsbad Caverns i słynne Route 66. Potencjalni uczestnicy mają nadzieję, że do dnia 9. maja poprawi się sytuacja finansowa w USA, ponieważ ze względu na kryzys większość Parków Narodowych jest zamknięta. I teraz najważniejsze, czyli cena: za Road Tour zapłacimy 29 000 PLN lub 32 700 w przypadku, gdy doliczamy przeloty. Co wchodzi w skład takiego pakietu? Cena obejmuje zakwaterowanie: 79 noclegów (hotele, hostele, kwatery, kempingi, schroniska), usługi profesjonalnego przewodnika oraz transport w postaci prywatnego samochodu z bezpłatnym dostępem do Internetu.