Film otrzymał Nagrodę Publiczności na MFF w Sydney oraz 3 nagrody na MFF w Tribeca, m.in. za Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Publiczności. W Berlinie na MFF reżyser został nagrodzony za Najlepszy Debiut Fabularny oraz otrzymał Nagrodę Specjalną Amnesty International. Ostatnio został dodatkowo uznany Najlepszym Filmem Dla Dzieci na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży w Kopenhadze. Film wejdzie do kin 6 grudnia.
 
„Imponujący debiut narracyjny... Historia dziecka w rodzaju „Chłopca z latawcem” czy „Bestii z południowych krain”. Tę „Rakietę” można odpalić wszędzie.” Variety (US)
 
„Jeśli jakiś film na tegorocznym Tribeca zasłużył na miano bomby, to jest to ten film... Nie zdziw się, jeśli dostanie w przyszłym roku Oscara w kategorii filmów obcojęzycznych.” Los Angeles Times
 
Opis:
 
10-letni Ahlo ,o którym ludzie mówią, że przynosi pecha, oskarżany jest o spowodowanie serii nieszczęść. Kiedy jego rodzina traci dom i zmuszona jest do przeprowadzki, chłopiec spotyka pełną zapału sierotę o imieniu Kia oraz jej ekscentrycznego wujka, Purple, byłego żołnierza w fioletowym garniturze, uwielbiającego ryżowe wino i Jamesa Browna. Starając się nie zawieść zaufania ojca, Ahlo prowadzi swoich bliskich, Kię oraz jej wujka Purple przez kraj naznaczony wojnami w poszukiwaniu nowego domu. W ostatniej próbie udowodnienia, że nie jest przeklęty, buduje ogromny pocisk rakietowy, by móc wziąć udział w najbardziej dochodowych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet.
 
W filmie występują, między innymi, Sitthiphon Disamoe, niegdyś odważne dziecko ulicy, który w niezwykle trafny sposób odtworzył postać Ahlo, oraz weteran sceny, aktor komediowy Thep Phnogam, odtwórca roli zniszczonego przez życie, ale i dowcipnego byłego żołnierza, który zostaje mentorem młodego bohatera.