Tradycyjnie wspólne wędrowanie odbędzie się podczas weekendu majowego po uroczych zakątkach polskich, słowackich i ukraińskich gór. Ześrodkowanie – czyli spotkanie tras – odbędzie się w sobotę 4 maja w Polanach Surowicznych. W tym roku rajdowi przyświeca hasło „Beskid BEZ KITU!”.

Lubisz góry? Chcesz spróbować, jak smakuje obiad z ogniska? Interesują Cię ciekawe miejsca, o których trudno poczytać w zwykłym przewodniku turystycznym? Dołącz do dziesiątek górołazów przemierzających beskidzkie ścieżki podczas największej tego typu imprezy w Polsce! Do wyboru liczne trasy przygotowane przez wykwalifikowanych beskidzkich przewodników – dłuższe i krótsze, trudniejsze i łatwiejsze, namiotowe i chatkowo-stodołowe, piesze i rowerowe. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Punktem kulminacyjnym rajdu jest ześrodkowanie, kiedy to rajdowe trasy spotykają się w jednym miejscu – przy wielkim ognisku, dźwiękach gitary, grach i zabawach (z nagrodami!). Nie zabraknie też „wykonów” i polowej kuchni, której fantastyczny smak na długo pozostaje w pamięci. W tym roku dodatkowo kilka nowości, m.in. bieg lub marsz na orientację dla chętnych w dniu ześrodkowania, eskapebolska smycz dla każdego, naszywka rajdowa... a może i coś jeszcze!
Do udziału w imprezie zaproszeni są wszyscy – bez względu na wiek, górskie doświadczenie czy liczbę znajomych na facebooku. Rajd to niezapomniana przygoda, gwarancja świetnej zabawy oraz znajomości na całe życie. Kto wie, jak wygląda Beskid wczesną wiosną, tego namawiać nie trzeba. Kto zaś nie wie, niech zobaczy na własne oczy, poczuje ten klimat i – bez kitu! – będzie tam wracać do końca życia.

Zapisy i wszelkie informacje można znaleźć na stronie: www.bn.skpb.waw.pl oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/rajdbeskidniski. Rajd ma charakter niekomercyjny, a przewodnicy działają non profit, dlatego koszt wyjazdu będzie tak mały, jak to tylko możliwe. Beskid Niski będzie, bez kitu!