Smaczny Toruń

Nie zabraknie połączonych z degustacją pokazów kulinarnych znanych szefów kuchni - Mateusza Gesslera, Grzegorza Łapanowskiego oraz Philippe Abrahama, międzynarodowych warsztatów piernikarskich, rodzinnego śniadania na dziedzińcu toruńskiego Ratusza, strefy food trucków.

Oprócz tego w planach spacer po toruńskiej Starówce wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gra miejska „Piernikowe Śledztwo”, turniej streetball oraz koncerty zespołów Funkologia i Mikromusic. Wszystko odbędzie się 13 sierpnia w mieście, które co roku przyciąga do siebie ponad 1,5 milionów turystów.

 

Nowoczesne z tradycyjnym

- Zupełnie nowa formuła Święta Toruńskiego Piernika odpowiada charakterowi miasta, które w wyjątkowy sposób łączy historię z nowoczesnością – zapewnia Jakub Kopczyński z Fabryki Cukierniczej KOPERNIK S.A. - Nie zapominamy o niezwykłej historii i legendach dotyczących Toruńskich Pierników, ale jednocześnie chcielibyśmy pokazać ich mało znane, kulinarne i artystyczne oblicze.

Święto Toruńskiego Piernika będzie odbywać się w czterech lokalizacjach: na Bulwarze Filadelfijskim, pod trzema namiotami sferycznymi w fosie przy ruinach Zamku Krzyżackiego, w Muzeum Toruńskiego piernika przy ul. Strumykowej 4 oraz na terenie Starówki w pobliżu Ratusza Staromiejskiego i na jego dziedzińcu.

Obchody Święta (sobota, 13.08.2016) rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do godz. 22.00.

Zobacz program wydarzenia >>>

Wstęp: bezpłatny. (Udział w warsztatach i pokazach kulinarnych szefów kuchni ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w namiotach będzie biletowany, a wejściówki będzie można zdobyć w konkursach organizowanych przez patronów medialnych wydarzenia).