Polscy innowatorzy” – premiera pierwszego odcinka miniserii w czwartek 5 lipca o godz.  17:55 na kanale National Geographic. Program powstał we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju

Pomysły na innowacyjne wynalazki rodzą się w różnych okolicznościach. Przede wszystkim wynikają z obserwacji otaczającego świata i wsłuchiwania się w potrzeby ludzi. Wrażliwość na innych połączona z wiedzą i umiejętnościami, owocują projektami tak śmiałymi jak bioniczne protezy kończyn czy symulatory starości. To takie właśnie innowacyjne rozwiązania są dziełem bohaterów 5-odcinkowej miniserii programów „Polscy innowatorzy”, która już wkrótce będzie miała swoją premierę na kanale National Geographic.  Co jeszcze poza niezwykłymi i innowacyjnymi pomysłami łączy bohaterów nowego programu National Geographic? Wszyscy skorzystali z Funduszy Europejskich.

„Polscy innowatorzy” to projekt, który pojawia się na antenie kanału National Geographic już po raz kolejny. Często w naszych programach pokazujemy wielkie wizje Elona Muska, Stephena Hawkinga czy Alberta Einsteina, a przecież obok nas powstają równie śmiałe wizje i projekty. Dlaczego o nich nie mówić? Mam nadzieję, że historie naszych bohaterów zachęcą i ośmielą kolejnych Polaków-innowatorów do działania – mówi Magdalena Strobel, dyrektor marketingu Fox Networks Group CE.

Pierwszy odcinek (premiera 5 lipca o godz. 17:55, powtórka 8 lipca o godz. 20:55) poświęcony będzie twórcom nowatorskiej protezy dłoni. Dzięki zastosowaniu autorskich rozwiązań, protezy firmy Bio Engineering są atrakcyjną alternatywą dla rozwiązań wykorzystujących technologie objęte zagranicznymi patentami.

W drugim odcinku „Polskich innowatorów” (premiera 12 lipca o godz. 17:55, powtórka 15 lipca o godz. 20:55)  poznamy historię i ideę powstania Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, w którym młodzi odkrywcy świata mogą w przystępny sposób zdobywać wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Trzeci odcinek (premiera 19 lipca o godz. 17:55, powtórka 22 lipca o godz. 20:55) pokaże twórców niezwykłego rozwiązania, umożliwiającego osobom niewidomym korzystanie ze smartfona, tabletu czy komputera. Dzięki specjalnej klawiaturze, niewidomi odczytują treści na wyświetlaczu (w postaci pokazujących się i chowających punktów-igiełek), a także piszą i wysyłają teksty.

Czwarty  odcinek (premiera 26 lipca o godz. 17:55, powtórka 29 lipca o godz. 20:55) poświęcony będzie niecodziennemu symulatorowi… starości. Urządzenie wykorzystywane jest między innymi w przemyśle meblarskim, który stara się dostosować swoje produkty do potrzeb osób w podeszłym wieku.

Ostatni, piąty odcinek miniserii „Polscy innowatorzy” (premiera 2 sierpnia o godz. 17:55, powtórka 5 sierpnia o godz. 20:55) poświęcony będzie pomysłowi idealnie dopasowanych do naszych potrzeb suplementów diety. Dzięki krótkiej ankiecie możliwe staje się skomponowanie takiej mieszanki, która uzupełni wszystkie niedobory w organizmie.

„Polscy innowatorzy” – premiera pierwszego odcinka miniserii w czwartek 5 lipca o godz.  17:55 na kanale National Geographic. Program powstał we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju

 

###

National Geographic skłania widzów, by dowiedzieli się więcej. Poprzez pasjonujące dokumenty i reportaże oraz programy rozrywkowe wzbogaca naszą wiedzę o otaczającym świecie.  National Geographic angażuje i stawia wyzwania, by poznać głębiej, na nowo. Dzięki współpracy z Towarzystwem National Geographic, znanymi na całym świecie badaczami oraz fotografowani, nasze programy są interesujące, wiarygodne, pokazują zapierające dech w piersiach ujęcia i pozostają na długo w pamięci. National Geographic oferuje dostęp do unikalnych ludzi, miejsc i zdarzeń na całym świecie. Pokazuje i przybliża świat poprzez programy dotyczące różnych dziedzin naszego życia: naukę i technikę, historię oraz psychologię. Programy na antenie National Geographic to mądra, oparta na faktach rozrywka. Pokazujemy prawdziwe historie, wielkie przedsięwzięcia i wyjątkowe odkrycia. Więcej informacji na witrynie: www.natgeotv.com/pl.