- Wybieramy się na Biegun Północny i zabieramy ze sobą ponad 2.7 miliona podpisów zamkniętych szczelnie w kapsule. Złożyli je ludzie z całego świata, którzy deklarują, że będą walczyć o to, by zasoby naturalne Arktyki zostały w stanie nienaruszonym - powiedział podczas przygotowań do wyprawy 20-letni aktor Ezra Miller (Musimy porozmawiać o Kevinie, The Perks of Being a Wallflower). - Mamy też zaprojektowaną przez dzieci flagę, która jest symbolem całej ziemi i ludzkości - dodaje aktor.

Wspierani przez Greenpeace czterej działacze, w tym amerykański aktor Ezra Miller, z sukcesem zakończyli akcję na Biegunie Północnym - taką informację przekazała w poniedziałek organizacja Geenpeace. Autorzy projektu chcą w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec ekspoloatacji naturalnych zasobów Arktyki: chodzi przede wszystkim o ropę nafotową i gaz (Amerykanie szacują, że znajduje się tam 15 proc. nieodkrytych, światowych zasobów ropy naftowej i 30 proc. zasobów gazu ziemnego). Akcja skierowana jest przede wszystkim przeciwko polityce Rosji, która przypisuje sobie prawo do zasobów naturalnych znajdujących się pomiędzy wybrzeżem Federacji Rosyjskiej a Biegunem Północnym.


Oprócz ekologów, inicjatywę Greenpeace chroniącą zasoby bieguna północnego, popiera wiele znanych osobistości, a w tym Paul McCartney czy Robert Redford.

.