Łatwo nie będzie. Ekipa do pokonania ma 4400km po europejskich drogach, co zajmie planowo ok. 16 dni. Do zdobycia 7 najwyższych szczytów i tylko 4 osoby, które są gotowe na to, by zmierzyć się trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz wysokością. Co ich połączyło? Wspólny cel: zimowa wyprawa w góry Półwyspu Bałkańskiego. - Jest to wyprawa eksploracyjna, zauważyliśmy, że na polskich stronach www brakuje wiadomości na temat zimowych wypraw w te rejony. Chcemy uzupełnić tę lukę, dlatego po wyprawie zostanie sporządzona dokładna relacja, która będzie mogła w przyszłości posłużyć naszym rodakom przy organizacji wypraw zimowych w góry Półwyspu Bałkańskiego - tak wyjaśniają swoją motywację autorzy projektu na portalu Polak Potrafi, gdzie uruchomili zbiórkę środków na wyprawę.
Pomysłodawcami wyprawy są Adam Karasewicz (kierownik wyprawy, absolwent AWF we Wrocławiu, sędzia piłkarski, członek Dolnośląskiego Kolegium Sędziów, trener II klasy kulturystyki) i Tomek Żłobiński (absolwent AWF Wrocław na dwóch kierunkach, obecnie pracuje na wysokościach). Pozostałe osoby z zespołu to Jagoda Podkowska (dietetyk sportowy i zawodniczka Brazylijskiego Jiu-Jitsu) oraz Maciej Rokicki (absolwent AWF Wrocław, trener piłki nożnej, żeglarz). Planowany start: 15 lutego.

Balkan Winter Expedition 2014 jest częścią dużo większego projektu o nazwie Korona Europy, który ma na celu zdobycie wszystkich najwyższych szczytów państw europejskich. - Uczestniczyliśmy dotychczas w wielu różnych wyprawach podczas zdobywania Korony Europy, m.in.: Triglav (Słowenia) 2864mnpm, Mulhacen (Hiszpania), 3478mnpm, Mont Blanc (Francja) 4810mnpm, Grossglockner (Austria), 3798mnpm, Gerlach (Słowacja) 2655mnpm, Galdhøpiggen (Norwegia), 2469mnpm, Dinara (Chorwacja) 1830mnpm. Mamy na koncie również większe wyprawy, takie jak letnia wyprawa na Pik Lenina (7134mnpm) w Kirgistanie czy Zimowa wyprawa na Kazbek (5033mnpm) w górach Wysokiego Kaukazu