Opiekun zwierzęcia, farmer Cristian Mallocci pokazał światu szczeniaka, którego wydała na świat jego suczka o imieniu Spelacchia. Jej dziecko o niezwykłym ubarwieniu nazwano Pistacja.

Urodzony na Sardynii zielony maluch ma czworo rodzeństwa. Bracia i siostry mają jednak białą sierść, tak jak ich mama. Zielone ubarwienie jest bardzo rzadkie. Sądzi się, że kolor ten przeniósł się na malucha w łonie matki gdy zetknął się z zielonym barwnikiem żółciowym o nazwie biliwerdyna. 

Ten sam pigment odpowiedzialny jest za zielonkawy kolor przybierany przez siniaki. Ostatni raz media donosiły o zielonym psie w styczniu tego roku, gdy w Asheville w Północnej Karolinie urodził się butelkowej barwy psiak nazwany Hulk.

Innym razem chodziło o szczeniaka rasy golden retriever urodzonego, który na świat przyszedł w Bostonie w 2017 roku.

Nic w tym świecie nie trwa wiecznie, niestety także ubarwienie Pistacji. Trzeba cieszyć się z możliwości oglądania jej na tych zdjęciach, bo natychmiast po urodzeniu kolor zaczął zanikać. I będzie zanikał, aż piesek będzie miał taką samą sierść jak rodzeństwo i mama.

Pan Mallocci powiedział dziennikarzom, że zamierza rozdać miot do różnych domów. Jedynie Pistacja zostanie z nim i gdy dorośnie będzie pilnowała stada owiec.