Z radością oddajemy w Wasze ręce pełną listę Hitów na 2022 rok. Została ona wybrana przez międzynarodowe jury spośród nominacji zgłoszonych przez każdą z lokalnych edycji Travelera, w tym naszą. Znalazło się na niej 25 miejsc w 5 kategoriach; kultura, przygoda, natura, dla rodziny i zrównoważony rozwój.

 25 wyjątkowych miejsc wyróżnionych w plebiscycie BEST OF THE WORLD 2022

W tej ostatniej wyróżniona została między innymi Łódź. Miasto, które jak pisze Wiktoria Michałkiewicz, jest piękne i majestatyczne jak jego ozdobne kamienice. Kulturalne jak intelektualiści i artyści, którzy się nim inspirują. Bywa też surowe i brutalnie szczere. Ale przede wszystkim jest innowacyjne i kreatywne. Łódź z całą pewnością jest jednym z najciekawszych polskich miast, dlatego koniecznie wybierzcie się do niej na weekend.

Na liście znalazło się też kilka innych zasłużonych europejskich miejsc, jak chociażby piękna włoska wyspa Procida uwieczniona w wielu filmach. A że leży blisko Neapolu, przy okazji można zwiedzić również to miasto. Albo wspaniała andaluzyjska Alhambra, wyjątkowe dzieło arabskiej architektury na naszym kontynencie, wreszcie Zagłębie Ruhry. Ten chyba najbardziej uprzemysłowiony region w Niemczech obecnie staje się zagłębiem kultury i sztuki. Na liście nie zabrakło też bardziej egzotycznych kierunków jak Palau, Kostaryka, Mozambik czy Namibia. Nieważne jednak, gdzie się wybierzemy, pamiętajmy, żeby pozostawić po sobie tylko dobre wspomnienia i co najwyżej ślady stóp na piasku.

Wielu wspaniałych podróży w Nowym Roku, życzy redakcja Travelera.

Najnowszy numer TRAVELERA można też zamówić w naszym sklepie internetowym z dostawą do domu. Zapraszamy!