Fotograf większość materiału wykonywał w ośrodku w Buhangija w Tanzanii, gdzie mieszkają i uczą się odrzuceni przez społeczeństwo albinosi. Materiał „Ludzie Duchy - białe ofiary czarnej magii” opublikowano po raz pierwszy w magazynie National Geographic Polska (nr 5, maj 2015). Fotografie Arcimowicza są też uzupełnieniem filmu "Ludzie duchy" w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza (TVN).

– Okładkowe zdjęcie powstało w bardzo ważnym dla nas i dla niej momencie, kiedy Kabula po latach rozłąki po raz pierwszy spotkała się z rodzicami, z rodzeństwem – wspomina Arcimowicz.

– Zapamiętam tę chwilę do końca życia. Kiedy siostra Kabuli objęła ją ramieniem od tyłu, wyłaniając się niejako z ciemności jak duch, widziałem ogromne wzruszenie, smutek i powagę w oczach tej siostry, ale i pewną zmianę w odbiorze świata w oczach Kabuli. Była to chwila tak podniosła, pełna tak wielkiej energii i delikatności, że nie potrafiłem pohamować łez. Bardzo trudno mi było fotografować, bo nie byłem w stanie kontrolować ostrości ze względu na te łzy – dodaje fotograf.

Partnerami projektu są National Geographic Polska, TVN, Orange, SONY. 

 

„Ludzie Duchy” w Białostockim Ośrodku Kultury

20 października 2017, godz. 18.00 – wernisaż wystawy
Galeria BOK (foyer Forum), ul. Legionowa 5, Białystok
Wystawa czynna do 20 listopada
Wstęp wolny

(Zaraz po wernisażu, w sali kinowej BOK o godzinie 18.45 odbędzie się prezentacja wykonana w technice diaporamy).

 

Więcej:
http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/marek-arcimowicz-ludzie-duchy/
http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/marek-arcimowicz-fotograf-planie-filmowym-projektu-knks/