W ślad za Apelem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca na sumę 105 milionów CHF, Polski Czerwony Krzyż zwraca się z prośbą do społeczeństwa polskiego o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti.

We wtorek 12 stycznia 2010 r. potężne trzęsienie ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera nawiedziło Haiti. Jego epicentrum znajdowało się tylko 16 kilometrów od stolicy Haiti, na głębokości 30 km. Bardzo szybko nastąpiły po nim dwa wstrząsy o sile 5,9 i 5,5 stopnia. Setki budynków nie wytrzymały wstrząsu, a w ich ruinach pogrzebani są ludzie. W stolicy Haiti Port-au-Prince panuje chaos. Nie ma prądu, tysiące ludzi spędzają noc na ulicach.
Nie działają linie telefoniczne ani telefony komórkowe, dlatego informacje z wyspy docierają do świata z opóźnieniem. Zniszczeniu uległo prawie wszystko, dlatego potrzebne są leki, woda, środki higieny, ubrania, koce, a także wszelkie środki finansowe na działania o charakterze długofalowym związane z odbudową zniszczeń i rehabilitacją poszkodowanych.

W związku z tym Polski Czerwony Krzyż zwraca się z gorącą prośbą do Państwa o wsparcie działań podejmowanych na rzecz ofiar kataklizmu na Haiti. Pomóżcie nam pomagać!

Wpłaty finansowe prosimy kierować na konto:

Bank Millennium SA
numer konta : 87 1160 2202 0000 0001 5455 3024
z dopiskiem " HAITI "

Bezpośrednich wpłat dokonywać można także we wszystkich placówkach Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie całego kraju.