W dniach 2-4 czerwca na pustyni w Utah (USA) z kilkudziesięcioma pojazdami innych drużyn rywalizować będą konstrukcje studentów Politechniki Białostockiej (#next team), Uniwersytetu Wrocławskiego (Continuum), Politechniki Rzeszowskiej (Legendary Rover Team), Politechniki Częstochowskiej (PCz Rover Team), Politechniki Wrocławskiej (Project Scorpio), Politechniki Łódzkiej (Raptors) i Politechniki Warszawskiej (SKA Robotics).
 

“Pierwszego dnia zawodów łaziki wezmą udział w wyścigu, który ma na celu przetestowanie zwrotności i dzielności pojazdów w trudnym terenie pustyni przypominającej powierzchnię Czerwonej Planety” - czytamy w oświadczeniu Mars Society, organizatora projektu University Rover Challenge.
 

Do ścisłego finału przejdzie 15 drużyn. Organizatorzy informują, że wysoka wartość merytoryczna nadesłanych projektów skłoniła ich do powiększenia pierwotnego limitu miejsc z 28 do 30 zespołów. Polscy konstruktorzy są po uczestnikach z USA drugą najliczniejszą grupą biorącą udział w tegorocznej edycji University Rover Challenge.
 

Zawody University Rover Challenge organizowane są od 2007 r. przez Mars Society. Drużyny z Polski zwyciężyły w kilku edycjach konkursu - w 2011, 2013 i 2014 r. 
 

Źródło: PAP