Zaledwie o 2,5 godz. jazdy samochodem od Barcelony jest oddalony największy ośrodek narciarski w Pirenejach - Grandvalira Andorra. Jego wyciągi narciarskie łączą malownicze miasteczka: Encamp, Canillo, ElTarter, Grau- Roig i Pas de LA Casa. Trasy o rożnym stopniu trudności mają długość 193 km. Poza nowoczesną infrastrukturą ośrodek oferuje także dużo słońca (w tym regionie jest aż 300 słonecznych dni w roku), kuchnię śródziemnomorską i rytmy flamenco. Tam w dniach 26 marca-3 kwietnia 2012 r. odbędą się Polskie Dni w Andorze. W programie m.in. Slalom Gigant - Szusuj z Gwiazdami, wycieczki na skuterach śnieżnych, wyścigi psich zaprzęgów i heliski. Nie zapomniano także o zakupach w stolicy - przecież księstwo Andory jest strefą wolnocłową!

Andora Księstwo w Pirenejach

Jedno z najmniejszych państw na świecie znajduje się w Pirenejach zaledwie 200 km od Barcelony na pograniczu Francji i Hiszpanii. Jedyne państwo, w którym urzędowym językiem jest kataloński a monarchę wyłania się w wyborach powszechnych i w dodatku w innym kraju. Księstwo liczy 468 km2 powierzchni, tyle co połowa przeciętnego polskiego powiatu. Jeszcze 100 lat temu Andora liczyła raptem 3000 obywateli. Obecnie zamieszkuje tutaj ok. 80 000 osób w tym ok. 20 000 rdzennych Andorczyków uprawnionych do głosowania. Andora nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale obowiązującą walutą jest euro i można do niej wjechać na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Wydarzenia i imprezy sportowe

Najwyższa jakość tras narciarskich i zdolności organizacyjne pracowitych andorczyków spowodowały, że FIS - bez jakichkolwiek oporów - powierzyła ośrodkowi narciarskiemu Grandvalira organizację zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w Soldeu w dniach 10-12.02.2012 r. Jak co roku w marcu, w snowparku El Tarter spotkają się najlepsi na świecie snowboardziści na prestiżowych zawodach Total Fight a na początku grudnia odbędą się zawody Andros Trophy w wyścigach samochodowych na lodzie.   Jedno z najmniejszych państw świata jakim jest Andora nie ma jakichkolwiek kompleksów w organizacji wielkich imprez sportowych, gdyż oprócz prestiżowych zawodów w sportach zimowych również latem gościli tutaj kolarze walczący na wielkiej pętli Tour de France, Vuelta Espagna i dwukrotnie zawodnicy pucharu świata BTT w Downhilu.

Na narty samolotem

Kurorty narciarskie Andory, Włoch, Szwajcarii czekają na Państwa przyjazd. Polecamy wyprawy samolotowe, które dzięki połączeniom linii lotniczych  stanowią najwygodniejszą formę podróży do pełnych śniegu i słońca kurortów w Alpach i Pirenejach. To zdecydowanie najlepszy wybór dla miłośników szusowania pragnących uniknąć wielogodzinnej podróży samochodem w zimowych warunkach. Szybki dojazd z lotniska oraz zakwaterowanie bezpośrednio przy wyciągach narciarskich to gwarancja wypoczynku zimowego na najwyższym poziomie.

Leć na narty

Do narciarskiego raju jest blisko, komfortowa podróż samolotem, po czym szybki transfer i w zaledwie kilka godzin jesteśmy w wybranym kurorcie sportów zimowych.
• Andora - Grandvalira - 193 km tras i 300 słonecznych dni w roku
• Andora - Vallnord - 100 km tras w najpiękniejszych dolinach Pirenejów.
• Włochy - Montecampione - narty i super zakupy w centrum Outletowym Franciacorta.
• Włochy - Tonale - Val di Sole - nowe trasy i nowe wyciągi w dolinie słońca.
• Włochy - Madesimo - najnowocześniejsza infrastruktura w Lombardii, raj dla free riderów.
• Włochy - Monterosa (Aosta) - 180 km tras w dolinie Aosty.
• Szwajcaria - St. Moritz - "Top of the World" – 3 lodowce i 350 km tras narciarskich.
Do zobaczenia w najpiękniejszych górach Europy na białym puszystym dywanie, który rozkładamy dla Państwa pod błękitnym, bezchmurnym niebem w Alpach i Pirenejach.

SPECJALNIE DLA PRENUMERATORÓW TRAVELERA

Voucher do wykorzystania w infoski.pl oraz 2 osobowy wyjazd do Andory! NIE PRZEGAP. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Weź udział w konkursie